Світ навиворіт

«Світ нави́воріт» (рос. Мир наизнанку) — українське шоу про подорожі до найекзотичніших країн світу. Авторський проект журналіста і мандрівника Дмитра Комарова. Прем'єрний випуск відбувся на телеканалі "1+1" 11 грудня 2010 року[1]. повтор щонеділі. Повторно програма виходила у Росії[2], Білорусі[3], Таїланді[4], Ізраїлі[5], Молдові[6], Німеччині[7].

Світ навиворіт
Загальні дані
Жанр програма подорожей
Девіз Час відкривати «Світ на виворіт»
Країна  Україна  Німеччина  Молдова  Білорусь  Таїланд  Ізраїль
Мова російська, українська
Ориг. мережа «1+1»
Ориг. трансляція 11 грудня 2010 року
Остання трансляція 11 грудня 2010 року
Тривалість 44 хв.
Кількість сезонів 14
Кінокомпанія  Україна
Місце фільм.  Земля
Творча команда
Режисер(и) Дмитро Комаров
Ведучі/Актори Дмитро Комаров
Технічні дані
Формат звуку стерео
Камера Андрій Поливаний (1 сезон),
Олександр Дмитрієв (2-14 сезони),
Олександр Шилов
Українськомовна локалізація

У проекті «Світ навиворіт» Комаров — керівник, автор, ведучий, режисер, сценарист і т. д. Знімальна група складається з двох людей.

Про програму

«Світ навиворіт» показує нетуристичні та маловивчені регіони планети. Автор проекту Дмитро Комаров у своїх репортажах фокусується насамперед на зворотному боці життя країни, який зазвичай не бачать туристи. Якщо ж репортаж робиться з популярного місця, то його розкривають для глядача з незвичного ракурсу, показуючи «виворіт».

Кожен сезон телепроєкту «Світ навиворіт» присвячений одній країні або географічному регіонові.

Знімальна група

Знімальна група програми складається лише з двох чоловік — ведучого Дмитра Комарова та оператора Олександра Дмитрієва. Уже після прильоту на місце зйомок до команди приєднується місцевий гід-перекладач.

Ведучий програми Світ навиворіт

Підготовка

Перед вильотом Дмитро з колегами в Києві вивчає всю доступну інформацію про країну, а на місці проводить додаткову підготовку. Спільно з місцевими гідами, експертами по країні, етнографами і дипломатами, які довго там працюють, в перші дні після прильоту Дмитро створює приблизний маршрут.

Відсутність сценаріїв

Чіткого сценарію, як заведено при створенні телепрограм, у «Світі навиворіт» не існує. Відсутність заздалегідь прописаних сценаріїв — головна особливість проекту. Багато тем з'являються експромтом, вже в процесі зйомок[8]. Це робить програму максимально живою і реалістичною. По суті глядач просто стежить за пригодами знімальної групи і бачить те, що зазвичай залишається за кадром: підготовку до складних зйомок, непередбачувані ситуації, діалоги. Камера просто фіксує все, що відбувається.

Експедиції

Кожна експедиція «Світу навиворіт» триває кілька місяців. Зазвичай в країні Дмитро і Олександр проводять від 90 до 120 днів, проте експедиція до Бразилії стала рекордною — вона тривала 203 дні[9].  Дуже часто зйомки проходять в похідних умовах, далеко від цивілізації і комфорту. У пошуках цікавих репортажів Дмитро та Олександр місяцями живуть в джунглях разом з племенами, проводять експедиції в горах і пустелях, здійснюють сходження на гірські вершини. Часто проводять власні журналістські розслідування. Вони ніколи заздалегідь не купують квитки і не бронюють готелі, тому що невідомо, як підуть зйомки і скільки доведеться пробути в тому чи іншому місці. Часто плани різко змінюються, коли зустрічається цікава тема. Практично в кожній експедиції доводиться кілька разів міняти дату зворотного вильоту, тому що з'являються нові зйомки.

Ще одна важлива особливість програми — все, що Дмитро показує, він випробовує на собі особисто. Це дає можливість глядачеві краще відчути країну і події, уявивши себе на місці ведучого. Дмитро освоює нові професії, як учасник бере участь в карнавалах, святах, ритуалах і церемоніях. Розповідаючи про кулінарну традицію, Дмитро неодмінно куштує всі страви, навіть найстрашніші для європейця. Наприклад, разом з місцевими жителями Камбоджі він ловив павуків-тарантулів[10], смажив їх і коштував, смакував отруйну рибу фугу у Японії[11] та їв личинки комах у джунглях. Якщо у країні відбуваються важливі події, Дмитро неодмінно вирушає туди, щоб побачити з середини або ж стати учасником ліквідації наслідків природних катастроф[12].

Оператор

Перший експериментальний сезон «Світу навиворіт» у 2010 році в Камбоджі Дмитро Комаров знімав з оператором Андрієм Поливаним. З другого сезону, який знімався у 2011 році в Індії, роботу над проектом почав оператор Олександр Дмитрієв[13], який працює до сьогоднішнього дня і по суті є другим героєм програми. Глядачі добре знають Олександра, адже події відбуваються за його безпосередньою участю. За історію проекту Олександра Дмитрієва тільки один раз підміняв український оператор-постановник Олександр Шилов. Це сталося, коли під час непальської експедиції Комаров і Дмитрієв брали участь в рятувальних роботах на місці авіакатастрофи в горах. Під час пошуково-рятувальних робіт Дмитрієв отримав серйозну травму[14], розрив колінної зв'язки[15]. Його вертольотом евакуювали в госпіталь, а на допомогу з Києва терміново прилетів Олександр Шилов[16][17][18][19].

Історія створення

Ідея створити власну програму з'явилася у Дмитра Комарова під час самостійної подорожі по північній частині Таїланду у 2008 році. На той момент він був уже досить досвідченим мандрівником, який об'їздив понад 20 екзотичних країн наодинці. Його самостійна подорож по Індії навіть була внесена до Національного реєстру рекордів України — власним ходом він подолав 20 000 км за 90 днів. Але досвіду роботи на телебаченні у Комарова тоді не було. З 17 років він працював журналістом і фотографом в друкованих виданнях (газети "Теленеделя", "Комсомольська Правда в Україні, Известия в Украине, чоловічі журнали Playboy і EGO, та інші друковані видання). У газети і журнали Комаров готував зокрема репортажі про свої подорожі.

«Я за свої гроші їхав до незнайомої країни, один, з фотоапаратом і ноутбуком, і проводив там по кілька місяців», — згадує Комаров.

За підсумками експедицій він писав репортажі у ЗМІ і проводив масштабні фотовиставки[20].

У 2008 році Дмитро поїхав вивчати Південно-Східну Азію. Після поїздки до Камбоджі, він перебрався на північ Таїланду і місяць вивчав нетуристичні поселення на кордоні з Бірмою.

Якось на гірській дорозі був обвал і мені довелося залишити свій старенький орендований джип «Сузукі Самурай» і піти пішки, разом з племінними жителями, які теж не змогли на автобусах проїхати далі. У якийсь момент потрібно було вбрід перейти річку, по пояс у воді. Поруч зі мною йшли жінки в традиційному вбранні племені, несли на руках дітей. Все це було посеред джунглів і виглядало неймовірно екзотично. Я фотографував, і в цей момент з'явилася думка — як же хочеться показати тривимірність, об'ємність тих унікальних речей, які я бачу. Фотоапарата, диктофона і ноутбука мені зараз явно недостатньо, треба знімати програму.

— розповідає Дмитро Комаров.

[21]

Від цієї думки до першого випуску програми пройшло менше 2 років. На той момент у Комарова не було жодних зв'язків на телебаченні і досвіду виробництва телепрограм. Він почав з назви проекту, яку придумав на українському курорті мінеральних вод Східниця, біля Трускавця.

Далі Комаров з бізнес-планом став звертатися на українські телеканали, шукати фінансування, але всюди отримував відмову. До тих пір, поки випадково не познайомився з генеральним директором телеканалу «Сіті» і одним з продюсерів на телеканалі "1+1". Він одразу зрозумів, що проект має величезний потенціал, і сказав, що хотів би подивитися на цю програму, як вона буде виглядати. Але вкладати кошти в експеримент за участю журналіста, що не має жодного телевізійного досвіду, ніхто ризикувати не хотів. Дмитро знайшов кошти, ризикнув і поїхав в Камбоджу, щоб зняти пілотний проект. [22]{

Комаров був упевнений, що робить проект для міського київського телеканалу Сіті. Але, побачивши програму, продюсер одразу запропонував розмістити його на телеканалі "1+1", одному з найбільш рейтингових в Україні.

Перший сезон програми був присвячений Камбоджі і складався з 7 випусків. Оператором виступив Андрій Поливаний, а Дмитро Комаров поєднував в собі роль ведучого, сценариста, редактора, режисера. Абсолютно вся робота з підготовки випусків була зроблена Дмитром удвох з режисером монтажу Віталієм Наришкіним. Прем'єра відбулася на українському телеканалі «1+1» 11 грудня 2010[23].

Сезони

СезонКраїнаКількість серій Рік
1 Камбоджа7 2010
2 Індія16 2011
3Африка: Танзанія, Ефіопія, Занзібар, Кенія15 2012
4 В'єтнам19 2013
5 Індонезія22 2014
6Латинська Америка: Мексика, Куба12 2015
7 Болівія 9 2015
8 Непал 15 2016
9 Японія 15 2017
10 Бразилія[24] 37 2018—2019
11 Китай 30 2020
12 Пакистан 24 2021
13 Еквадор TBA 2021-2022
14 Колумбія ТВА ТВА


1 сезон. Камбоджа

серії

опис місце
1 Дмитро Комаров покаже побут водоплавних людей, які ніколи не бувають на березі. Жителі озера Тонлесап, найбільшої прісної водойми півострова Індокитай, можуть повернутися з роботи і побачити, що будинок уже поплив в сусідський город. Глядачі дізнаються все про вирощування рису і стануть свідками божевільних пригод на рисових чеках. Комаров скуштує один з найстрашніших м'ясних делікатесів планети, отруйних павуків-птахоїдів, на яких полюватиме разом з місцевими жителями, кхмерами. Тонлесап
2 Комаров познайомиться з біологом з Узбекистану з українським прізвищем, який перебрався до Камбоджі та став відомим політиком. Ведучий побуває на безлюдному острові-готелі та покаже, де ховаються зірки від зайвої уваги під час відпочинку у Камбоджі. Він зробить унікальні кадри азіатського дому розпусти та випробує на собі страшний ритуал — вип'є отруту трьох найнебезпечніших змій. Глядачі дізнаються, що відчуває людина, яку кусає змія, адже під час зйомок епізоду одна з них напала на ведучого. Сіануквіль
3 Унікальна мотоподорож по джунглях на півночі Камбоджі. Ведучий вирушить до давніх племен і покаже, як люди-дикуни живуть в наші дні. Комаров дізнається, як у бруді добувають рубіни й топази, та побуває на одному з найбільш незвичайних кладовищ планети, де відеокамера може розлютити духів. Сенмонором
4 Все про життя в столиці королівства Камбоджа, місті Пномпень. Комаров покаже кхмерську зарядку біля Королівського палацу під українську музику, розповість, чому в бідній країні так багато «Лексусів» і навіщо в пункт обміну валют йти з рюкзаком. Він дізнається все про підробку елітних годинників та відвідає перший в Пномпені ресторан слов'янської кухні, де кхмери готують українські пельмені. Нічне життя столиці азіатського королівства і способи швидкого спокутування гріхів після бурхливого відпочинку. А наостанок ведучий спробує один з найбільш шокуючих столичних делікатесів: варені качині зародки. Пномпень
5 Комаров купить квиток на один з найнезвичайніших потягів у світі — бамбуковий. Цей залізничний транспорт можна легко взяти в руки і перенести. Ведучий вирушить в елітний тур для послідовників Робінзона Крузо, в якому заможних туристів навчають основам виживання на безлюдних островах після вигаданої корабельної аварії або авіакатастрофи. Комаров дізнається, як простому хлопцю з Луганська вдалося побудувати найбільшу високотехнологічну фабрику з переробки морепродуктів у Камбоджі та стати креветочним королем. А наостанок ведучий випробує на собі унікальні азіатські ритуали. Місцеві медики впевнені: щоб мати гладку шкіру, потрібно з'їсти жовч кобри, а щоб поліпшити потенцію — проковтнути ще живе серце отруйної змії. Кроко, Кох Ронг, Сіануквіль
6 У програмі — нетуристичне життя навколо найбільш популярного місця в Камбоджі, міста Ангкор. 6 серія програми вийшла в ефір 22 січня 2011 року — на 150-річчя з дня офіційного відкриття храмового комплексу Ангкор, коли, подорожуючи по джунглях, на нього нібито і наткнувся француз Анрі Муо. Комаров покаже, чому кхмери не користуються холодильниками і кожен день купують лід на спеціальних фабриках. Він побуває в храмі Преа Віхер, за який Камбоджа воює з сусіднім Таїландом, та на каучуковій плантації. Комаров спробує кхмерський диво-делікатес кролан: рис з кокосовим молоком і горохом, запечений на вугіллі в бамбуковому стеблі. Також він розповість, як смакує дуріан, фрукт з райським смаком і пекельним запахом. Ангкор, Сіємреап
7 У цій серії — одна з найстрашніших історій 20 століття. Комаров розповість, що відбувалося в Камбоджі з 1975 по 1979 рік, коли до влади прийшли червоні кхмери на чолі з Пол Потом. Намагаючись побудувати суспільство нових людей, диктатор перетворив свою країну в рисовий концтабір та за 3 роки 8 місяців і 20 днів знищив за різними даними від 1 до 3 мільйонів людей. Ексклюзивне інтерв'ю з однією із семи людей, що вижили у найстрашнішій в'язниці Камбоджі часів Пол Пота, S-21.

Також у випуску підбірка найяскравіших моментів великої експедиції у Камбоджу.

Пномпень

2 сезон. Індія

№ серії опис місце
1 Індійська столиця Делі. Дмитро Комаров покаже одне з найбільш густонаселених міст планети — Делі. Ведучий відчує на собі божевільний дорожній рух міста, примірявши роль тук-тукера, водія найпопулярнішого транспорту Азії. Комаров покаже, яким повинен бути метрополітен, щоб дорога на роботу і додому була в радість. Виявляється, шикарна делійська підземка значно краща навіть за європейську.

Комаров познайомиться з індійським рекордсменом, якому здоров'я у сто років дозволило стати батьком.

Делі
2 Варанасі. Життя після смерті. Комаров покаже найбільш сакральне місто Індії, Варанасі, де кожен індуїст мріє померти або спалити своє тіло. У це місто приїжджають вмирати з усієї країни і навіть з-за кордону. Комаров покаже унікальні кадри з похоронних обрядів у Варанасі — рідкісне відео, знімати яке довелося в супроводі озброєних охоронців. Але у Варанасі є й інше життя — яскраве та насичене подіями. Комаров побуває на неймовірному індійському весіллі, багатому та розкішному, де все організовується коштом нареченої. Варанасі
3 Варанасі. Легальні наркотики і таємничий обряд.

Дмитро Комаров показує яскраву сторону міста Варанасі — весілля, свята і карнавали. Ведучий потравив на грандіозне свято Маха Шиваратрі та познайомився з дідом, у якого рекордно довгі дреди. Він побачив, як індійці влаштовують народний самосуд над злодюжками, та навчився робити наркотичний коктейль і навіть торгувати зіллям прямо в центрі міста. Наостанок Комаров відвідав гуру, який кинув життя в цивілізованому світі і оселився в солом'яній хатині на березі Гангу. Монах-пустельник на ім'я Ганеш розповість нам про шкоду алкоголю і користь сексу, а потім проведе таємничий обряд, який присвятить Україні. Гуру стверджує, що після його священнодійств жити в нашій країні стане краще.

Варанасі
4 Місце, де гроші не потрібні. Комаров розповість, хто такі сикхи, та побуває у їхній столиці, місті Амрітсар, де гроші для життя не потрібні. У Амрітсарі безкоштовні готелі, а благодійна кухня 24 години на добу годує і поїть сотні тисяч людей. Причому досить смачно.

Дмитро Комаров частково теж перевтілитися у сикха, та покаже, як семиметровий відрізок тканини перетворити у тюрбан. Він познайомиться з людиною, яка щодня намотує тюрбан довжиною 300 метрів. Ведучий освоїть брудну професію — навчиться ліпити дрова із коров'ячого багна. А наостанок покаже єдине в своєму роді на планеті шоу — щоденне свято закриття кордону між двома зовсім не дружніми державами, Індією і Пакистаном.

Амрітсар
5 Резиденція Далай Лами. Комаров вирушить у подорож до передгір'я Гімалаїв, у так званий Малий Тибет, де знаходиться резиденція Далай Лами.

Місто Дарамсала — індійський куточок з тибетським мікрокліматом, де з 1959 року влаштувалося уряд Тибету у вигнанні. Комаров не тільки покаже саму резиденцію, але і побуває на одній з останніх лекцій Далай Лами в статусі політичного лідера Тибету. Далі мандрівник вирушить досліджувати околиці Дармсали і дізнається, наскільки несподіваною в Індії може бути жіноча робота. Наприклад, як заради порції корму для корови жінки щодня ризикують життям, збираючи листя з високих дерев. Цю нежіночу працю Комаров за традицією програми випробує на собі.

Дармсала
6 Передгір'я Гімалаїв і околиці Дармсали. Дмитро Комаров продовжує досліджувати околиці так званого Малого Тибету та дізнаватись, як живуть гірські жителі у селах, куди немає доріг. В одному з них Комаров зустрів вуличного стоматолога, який викликає шок у європейців. "Офіс" лікаря — це підстилка на узбіччі дороги, інструмент — звичайний столярний напилок, а замість анестезії — склянка віскі. Ведучий освоїть нову професію — навчиться голити буйволів. Потім разом з жителями гір він дізнається, як правильно смажити гірчицю за гімалайськими рецептами. Кухар з тибетської Лхаси дасть Дмитру майстер-клас по приготуванню момо, тибетського аналога наших пельменів, а ще розповість рецепт однієї з візитних карток Тибету — чаю з сіллю і маслом. передгір'я Гімалаїв, Лхаса
7 Холі — божевільне свято фарб. Комаров став учасником найяскравішого і божевільного свята на планеті — Холі. Більше мільярда індійців виходять на вулицю і розфарбовують один одного у яскраві кольори. Найяскравіше Холі святкують у штату Раджастан, тому "Світ навиворіт" вирушив у його столицю — Джайпур. Джайпур
8 Храм щурів і червона ікра в пустелі. Комаров вирушить в експедицію по пустелі Тар, де познайомиться з пустельним племенам і почастує аборигенів нашим делікатесом — червоною ікрою. Ведучий проїдеться на спальному плацкартному автобусі, який багато в чому нагадує залізничний вагон. Також він освоїть на перший погляд просту, проте насправді небезпечну професію майстра із запікання цеглин. Робітники "цегельного заводу" посеред пустелі ходять над вогняною пічкою та ризикують в будь-який момент провалитися. Наостанок, Комаров відвідає місце, якому немає аналогів у всьому світі — пустельний храм щурів, де люди вклоняються десяткам тисяч цих тварин, годують і доглядають їх. Рай для гризунів і справжній шок для людей з європейськими поглядами на життя. пустеля Тар, храм Карні Мата
9 Мумбаї: червоні ліхтарі, найдорожчий будинок у світі і найбідніші нетрі. "Світ навиворіт" досліджує найбільше, найбагатше і найколоритніше місто Індії — Мумбаї (Бомбей). Комаров покаже старий британський Бомбей з розкішною колоніальною архітектурою і двоповерховими автобусами, сучасний Мумбай з хмарочосами і елітними автомобілями, найдорожчий в світі приватний 27-поверховий будинок за 1 мільярд доларів, а ще інший Мумбай з найбільшими жебрацькими нетрями в Азії. Ведучий побуває на сеансі сміхотерапії та дізнається, як будь-якої миті можна підняти свій настрій. Він покатається на знаменитому мумбайському наземному метро, ​​навчиться добувати сіль посеред мегаполіса і ризикне прогулятися по бомбейській вулиці "червоних ліхтарів". Комаров познайомиться із земляками, які тепер живуть в Мумбаї, та дізнається, як почувається людина, яка позбулася багатства і не жалкує про це. Мумбаї
10 Життя після Оскара. "Світ навиворіт" познайомиться з головними героями фільму «Мільйонер із нетрів» британського режисера Денні Бойла. Фільм узяв 8 Оскарів, 4 золотих глобуси і заробив майже 400 мільйонів доларів. А ось його юні головні герої хоч і стали знаменитими, але залишилися жебраками. Життя після Оскара — яке воно? Комаров поспілкується з Азарудіном Мухаммедом, виконавцем ролі Саліма, який завдяки фільму таки отримав злиденне житло. Ведучий завітає в нетрі до Рубіні Алі, яка в знаменитому фільмі грала Латіку. Маленька акторка, володарка золотої статуетки Оскар досі живе фактично на смітнику.

Також Дмитро Комаров покаже тонкощі однієї з найбільш незвичайних професій міста — ручної пральні. Це місце часто показують туристам згори, з мосту. Але ведучий випробує тонкощі смердючої професії чоловіка-прачки на собі.

Мумбаї
11 Південна експедиція. Подорож південною частиною Індії Дмитро Комаров розпочинає з портового міста Качин. Там він навчиться ловити рибу за технологіями XV століття за допомогою китайських риболовецьких конструкцій. "Світ навиворіт" побуває у віртуальному рибному ресторані з цілком реальними делікатесами і смішними цінами. Комаров побуває на виставці раритетних сувенірів, де туристам замість магнітів на холодильник, пропонують купити стародавню карету або списані храмові ворота. Разом з індійськими християнами він відсвяткує Пасху і побуває у "індійській Венеції" — гігантській мережі мальовничих каналів в джунглях, де човен замінює мопед, а в городі росте кориця, мускатний горіх і кокоси. Ну а ввечері — культурна програма в індійському театрі, де Дмитру Комарову довірили роль індійського короля. Керала
12 Мотоподорож по Індії. Дмитро Комаров вирушить у мотоподорож південною частиною Індії. Дістатись туди він має на колоритному потязі, в якому трансвестити вимагають гроші, а якщо їх не дати — насилають прокляття. Дмитро побуває у найпівденнішій точці півострова Індостан, місті Каньякумарі, де індійські рибалки вірять в Ісуса, а не Шиву, і весь час жують плоди горіхової пальми, які заміняють куріння і роблять зуби червоними. Телеведучий навчиться готувати пан, жуйку з дурманним ефектом, і випробує її на собі. Також Комаров погуляє на неймовірному святі, де людей піднімають на 10-метрову висоту на гігантській катапульті, яку вручну розганяють двісті хлопців. Дмитро познайомиться з індійськими бізнесменами-піротехніками, які у кустарних умовах створюють петарди, та потрапить у справжній індійський "Кембридж" в глухому селі, де з'ясує, якими можуть і повинні бути зарплати вчителів. Під час подорожі Комаров покаже райські куточки Індії, малолюдні і неймовірно гарні пляжі Індії, та розповість, де дешево і екзотично відпочити на березі океану. Каньякумарі
13 Музей туалетів, Камасутра і кафе на кладовищі. У випуску — справжній калейдоскоп подорожей по Індії.

Спершу «Світ навиворіт» вивчатиме Камасутру, давню індійську науку кохання. Потім Комаров відвідає міжнародний музей туалетів у Делі. Він вирушить у гості до земляків, в україно-індійську сім'ю, де бізнесмен Шарад і його дружина-кримчанка Алла розкажуть, як живе середній клас у цій країні. Зі столиці Комаров поїде у спекотний мегаполіс Мумбаї і освоїть екзотичну професію добивал, які на велосипедах розвозять домашню їжу мільйонам офісних працівників. Ведучий покаже унікальне кафе на кладовищі у місті Ахмадаба, де столики розташувалися між надгробками.

Делі, Мумбаї, Ахмадаба
14 Легендарний Гоа. Комаров покаже найбільш туристичне місце Індії, штат Гоа, із незвичної сторони. Гоа називають "російськомовним штатом із частково індійським населенням" за велику кількість приїжджих. Але що тут є, окрім готелів і пляжів? Комаров покаже життя звичайного місцевого населення та дізнається, як вони роблять самогон із горіха кеш'ю. Ведучий вирушить на риболовлю у відкритий океан на маленькому дерев'яному човні, та ще й посеред ночі, адже саме так роблять місцеві жителі. За традицією, "Світ навиворіт" покаже життя українців у туристичному раю та розповість, як дівчина з Харкова відкрила школу танців на Гоа. Також Комаров дізнається історію живого бога Саїбаби і відкриє секрет приготування українського сала з неукраїнських свиней. Гоа
15 Життя по-королівськи. Комаров покаже іншу, маловідому сторону Індії, а саме — багату.

На «Світ навиворіт» чекають розкішні палаци махараджей, що стали готелями, та похід у гості до справжнього короля рубінів, у якого найбільші запаси дорогоцінних каменів в місті. На фабриці ведучий навчиться примітивній обробці дорогоцінного каміння і дізнається, як непомітні камінці перетворюються на ювелірні вироби. Комаров побуває вдома у великого індійського політика та побачить на власні очі, як скромн він живе. Крім того, він вирушить на південь, щоб відчути себе давнім індійським королем на відпочинку. Там він познайомиться з королівської медициною, аюрведою, і дізнається, навіщо "лікарі" ллють в очі клієнтів тепле масло.

Джайпур
16 Зворотний бік Тадж-Махала. За традицією, Комаров покаже виворіт візитівки Індії, знаменитого Тадж-Махалу, та як живуть прості люди поруч з ним. Місцеві жителі перуть речі у річці, де плавають трупи, та знімався оскароносний фільм "Мільйонер із нетрів". Землячка з Одеси покаже «Світу навиворіт», як в Агрі живуть забезпечені люди. Комаров зніметься в індійській рекламі разом з красунею «Міс Агра» та покаже найдешевший у світі автомобіль (з гарантією і новий він коштує 2-2,5 тисячі доларів). Ведучий вирушить до міста Джайпур, де буквально перенесеться у минуле. Місцеві фотографи там досі знімають на камери, яким 150 років. Ведучий відвідає відомого індійського астролога, який розповість, коли Україна стане багатою. Тадж-Махал, Агра, Джайпур

3 сезон. Африка

№ серії опис місце
1 На глядачів чекає знайомство з трьома дивовижними країнами — Танзанія, Ефіопія і Кенія.

У Танзанії Дмитро Комаров познайомиться з давнім племенем масаї та їхніми шокуючими традиціями. Він побуває на полюванні на бика і нап'ється свіжої крові з молоком на сніданок. Також він побачить диво природи — гігантський кратер Нгоронгоро. "Світ навиворіт" завітає на м'ясний бенкет в Ефіопії до Мама та Іллі — російськомовним ефіопам, що їздять по столиці на шикарному «Пежо» часів Шарля де Голля. Ведучий покаже, як готується до Великого посту єдина в Африці одвічно християнська країна, Ефіопія. І, нарешті, в Кенії Комаров побуває на екваторі та познайомиться з місцевими чиновниками.

Танзанія, Кенія, Ефіопія
2 Кенія. Дмитро Комаров познайомиться з первісним племенем масаї і його звичаями.

Він візьме участь у справжньому полюванні на лева з двома воїнами-масаї та зрозуміє, чому тут виростають світові рекордсмени з бігу. Ведучий побуває на весіллі та розповість, чому в такий святковий день завжди плаче наречена. Група "Світу навиворіт" зустріне Новий рік разом з африканським племенем, але за українськими традиціями: з карпатською ялинкою, олів'є з українських продуктів і справжнім Дідом Морозом.

Кенія
3 Найробі та інтерв'ю з братом Барака Обами. Дмитро Комаров побуває в столиці Кенії Найробі. Це місто вважається одним з найбільш кримінальних у світі, в ньому є місце і шикарним хмарочосам, і бідним нетрями. Ведучий побуває в "дитячому садку" для слонів, де вирощують тварин-сиріт, а також відвідає сучасне село племені масаї, де цивілізовані дикуни живуть в кам'яних будинках, користуються телефонами і навіть лагодять радянські вертольоти.

У випуску покажуть ексклюзивне інтерв'ю Дмитра Комарова з братом екс-президента США Барака Обами, Маліком в його рідному селі.

Найробі
4 Дмитро Комаров покаже, як робиться найдешевше взуття у світі, з відпрацьованих шин. Термін служби такого взуття - 10 років. Ведучий перетвориться на справжнього масаї, примірявши традиційне вбрання та оригінальну зачіску.

У спеціальному репортажі Комаров розповість, чому в Танзанії влаштували справжнє полювання на альбіносів. Дивовижний поворот долі маленької дівчинки-альбіноски Фріди — завдяки зустрічі зі "Світом навиворіт" її життя зміниться всього за кілька днів.

Танзанія
5 "Світ навиворіт" вирушить на найпопулярніше і одну з найдорожчих розваг для туристів в Африці — сафарі в заповіднику Серенгеті. Торг по-танзанійський — Дмитро Комаров покаже, як вигідно обміняти куплені в Україні китайські годинники на африканські сувеніри. Ведучий познайомиться зі справжнім звіроловом Давидом і дізнається, звідки тварини в зоопарках планети.

"Світ навиворіт" продовжує занурюватися в життя племені масаї та дізнаватися нові вражаючі ритуали місцевих жителів.

Танзанія
6 Кіліманджаро. У шостому випуску «Світу навиворіт» - п'ятизірковий альпінізм по-африканськи! Група підніметься на "дах Африки", висотою 5895 м і покаже, чому це сходження вважається одним із найкомфортніших у світі. Танзанія
7 Дмитро Комаров покаже, як вирощують зубастих рептилій на крокодиловій фермі, навчиться збирати ананаси і заїде в гості до танзанійського племені чага, де спробує місцевий делікатес — суп з кров'ю. Жителі племені навчать ведучого передбачати майбутнє за нутрощами кози. За традицією, Комаров побуває в гостях у україно-танзанійської сім'ї і спробує місцеве частування — смажених коників. Танзанія
8 Дмитро Комаров побуває в неофіційній столиці Танзанії, місті Дар-ес-Салам, як створювалося силами Європи та Африки. Ведучий покаже, як живуть і успішно будують кар'єру українці в Танзанії. У підніжжя Кіліманджаро Комаров освоїть нову небезпечну професію і навчиться добувати танзаніт, діамант Африки. Танзанія
9 Дмитро Комаров познайомиться зі справжнім життям Занзібару, а долетить він на диво-острів на авіамаршрутці. Ведучий дослідить старовинну частину колоритної столиці і покаже, де жив Фредді Мерк'юрі. Комаров познайомиться з місцевим чаклуном і дізнається, як грають в футбол, не маючи м'яча, на маленькому острові біля Занзібару. Занзібар
10 Початок подорожі по Ефіопії. Команда побуває в найбільш дикій та знаменитій її частині — долині річки Омо, де живуть дикі та досить небезпечні племена. Дмитро Комаров погуляє на племінному весіллі народності консо і покаже, як можна на сорокоградусній спеці грати в сніжки по-африканськи. Команда проживе кілька днів разом з іншим плем'ям — хамерами. З ними Комаров випробує професію пасічників-екстремалів. Завдяки ведучому, хамери вперше дізнаються, що таке зубна паста і побачать кіно. Команда "Світу навиворіт" побуває на головній події будь-якої племінної сім'ї — обряді посвячення хлопчика в чоловіка — і дізнається, чому в цей день аборигени на знак любові до крові б'ють різками своїх жінок. Ефіопія
11 Дмитро Комаров влаштується на роботу до ефіопського бізнесмена на бананову плантацію, а потім відправиться знайомитися з іще одним знаменитим ефіопським плем'ям — Мурсі. Ведучий дізнається, чому про них говорять «не люди, а звірі», їх бояться не тільки туристи, але і самі ефіопи. Краса жінок Мурсі: навіщо дівчата розтягують собі нижню губу і вибивають передні зуби. «Світ навиворіт» покаже, як індіанці наносять собі шрами брудним лезом без анестезії та дезінфекції. А на закуску Комаров покуштує сиру печінку і зап'є його племінною самогонкою араки. «Світ навиворіт» ризикне і залишиться в племені на ніч. Ефіопія
12 Подорож по північній Ефіопії. Місто Харер — африканська столиця наркотиків, де вирощують кат або чат, листя з наркотичним ефектом, популярний антидепресант піратів-сомалійців. Комаров влаштується на роботу до місцевого наркобарона, де його навчать правильно збирати кат, а також побуває на VIP церемонії по жування наркотичного листя. Також ведучий навчиться збирати очерет на плантаціях і проведе змагання за швидкістю його збірки.

За традицією програми, Комаров поїде в гості до українців і дізнається секрети щасливого україно-ефіопського шлюбу. Нічний екстрим-тур на околицю савани та ексклюзивна розвага в Хараре — годування диких гієн.

Харер, Ефіопія
13 «Світ навиворіт» вирушає до столиці Ефіопії — Аддіс-Абеби й показує, яким різним може бути життя в цьому місті від хмарочосів до нетрів. У Національному музеї міста зберігається скелет предка сучасної людини — австралопітека Люсі, яка жила на території Ефіопії. Комаров познайомиться з земляками, які живуть в Ефіопії, і дізнається, як вони налагодили свій побут в екзотичній країні. Ведучий побуває на ефіопському весіллі та дізнається, чому замість торта молоді урочисто розрізають сиру м'ясну тушу. Вночі команда відправиться в найнебезпечніші місця столиці Ефіопії. Аддіс-Абеба, Ефіопія
14 У маленькому, але колоритному містечку Шашемені Дмитро Комаров потрапить на «головну вечірку року» - день народження Боба Марлі. Ведучий розповість, хто такі растафарі, і побуває в гостях у місцевої знаменитості - музичного промоутера та організатора реггі-концертів. У столиці Аддіс-Абебі заїде в гості до колишнього міністра туризму, людині, який відкрив Ефіопію для туристів і показав її красу світові.

«Світ навиворіт» прямує в місто Харер. Ведучий побуває на батьківщині кави, адже саме Ефіопія подарувала світові цей напій. Комаров покаже, як збирають кавові зерна і як готується справжня ефіопська кава.

Шашемені, Аддіс-Абеба, Харер, Ефіопія
15 Танзанія, Занзібар, Ефіопія.

У Танзанії Комаров познайомиться з шаманом і дізнається долю України. На острові Занзібар він відправиться на майстер-клас зі збору кокосів і навчиться робити малюнки хною на тілі.

У ефіопській столиці ведучий познайомиться з українським лікарем, яка буде рятувати команду від тропічних інфекцій. «Світ навиворіт» покаже місцеві народності, які вже прийняли вигляд сучасних людей. Одна з них - Дорз. Ці люди живуть в горах, на висоті 3000 м і знамениті яскравим текстилем, хмільною медовухою, унікальними живими будинками-трансформерами та найголовніше - так званими лже-бананами. Дорз навчать ведучого робити банановий хліб без бананів.

Танзанія, Занзібар, Ефіопія

4 сезон. В'єтнам

№ серії опис місце
1 Складно знайти більш азартну націю, ніж в'єтнамці. «Світ навиворіт» покаже народні забави - свинячі перегони й марафони, в яких теж візьме участь. Команда побуває на місцевій кориді, де немає матадорів, а замість биків гігантські буйволи. В'єтнамська відповідь Формулі-1: Дмитро Комаров візьме участь в перегонах велорикш на пляжному стадіоні. Ведучий спробує в'єтнамський делікатес - смаженого щура, якого доведеться спочатку зловити. В'єтнам
2 «Світ навиворіт» потрапить у джунглі В'єтнаму, де буде знайомитися з традиціями племені мнонгів. А потім відправиться у велику експедицію й разом із командою мисливців спробує піймати в джунглях дикого слона. В'єтнам
3 Дмитро Комаров вивчатиме в'єтнамський курорт Нячанг і його околиці з вивороту.

Комаров покаже, як розводити омарів, лобстерів і устриць. З чого робиться найбільш смердючий соус у світі? Ведучий розкриває кулінарні секрети приготування традиційного в'єтнамського соусу ніок мам. Дмитро братиме участь у розвагах в'єтнамців і влаштує заплив на плетених човнах-тазиках.

Нячанг
4 «Світ навиворіт» продовжує досліджувати місто-курорт Нячанг. Важке і непоказне життя в'єтнамського велорикші-таксиста. Всі тонкощі роботи найдешевшого й екологічного транспорту у В'єтнамі. Голота на вигадки хитра. В'єтнамські піщані браконьєри присвятять Дмитра Комарова в деталі своєї нелегальної діяльності. Полювання світлом. Нічна рибалка на човнах-тазиках. В'єтнамська аптека, де замість цитрамону і панадолу — сушені ящірки, заспиртовані змії та заморожені скорпіони. Нячанг
5 П'ята серія в'єтнамського сезону знімалася в сусідній країні, хоч і присвячується подіям у В'єтнамі. В яких умовах воювали партизани під час в'єтнамської війни? Що збереглося на островах з того часу? Як вижити на безлюдному острові? Як перемогти в сутичці з крокодилом? І як не стати жертвою отруйної змії? Камбоджа
6 «Світ навиворіт» досліджує курортне місто Нячанг і його околиці. Як виростити бройлерну креветку? Як насправді виробляється найдорожча кава у світі - копі лювак? А також — нелегальний піщаний бізнес і ексклюзив програми: справжня батьківщина чорноморських сувенірів з черепашок. Нячанг
7 «Світ навиворіт» починає знайомство з дельтою великої азіатської річки Меконг.

В'єтнамське життя на плаву — коли кожен день на роботу, в школу або на ринок потрібно не йти, а гребти.

Дмитро Комаров випробує на собі чергову брудну робітку — буде ловити рибу в брудному ставку так, як роблять це жителі дельти Меконгу. Рай для в'єтнамця і пекло для європейця — найбільш колоритний ринок південного В'єтнаму, де туристів не буває, а в'єтнамці-жителі півдня кілограмами купують на вечерю страшні делікатеси. Ексклюзив програми «Світ навиворіт»: рідкісна зйомка так званого ом-караоке бару, де розважаються в'єтнамські холостяки й зрадники.

Меконг
8 У восьмій серії в'єтнамського сезону «Світ навиворіт» продовжує подорож по дельті великої азіатської річки Меконг.

Як полювати на вугрів? Хто поклоняється кокосу? Як влаштовані плавучі рибні ферми? Як спіймати щура, і який на смак головний в'єтнамський делікатес?

Меконг
9 Дмитро Комаров вивертає навиворіт столицю В'єтнаму — Ханой.

Почне він ханойський день з обов'язкової ранкової зарядки. Поснідає в вуличному кафе, влаштує екскурсію старими Ханойськими торговими кварталам, сходить на ринок ... рабів, і побачить в'єтнамську відповідь радянським хрущовкам — багатоквартирні хошімінкі. А на закуску нас чекає кривава страва, про яку в'єтнамці говорять пошепки ... тому що за її продаж можна загриміти за ґрати, а якщо її з'їсти — можна підхопити один із найбільш небезпечних вірусів на землі — пташиний грип. Це заборонений суп із качиної крові.

Ханой
10 Дмитро Комаров продовжує вивертати навиворіт столицю В'єтнаму - Ханой. Ведучий стане першим іноземцем, якому дозволять побути актором-ляльководом найстарішого театру у В'єтнамі - театру на воді.

Такого вбрання не робив ніхто у світі. Комаров познайомиться з майстром-рекордсменом, який зшив сукню з мільйона метрів справжнього людського волосся. «Світ навиворіт» зайде в гості до українки, яка відкрила власний салон у самому центрі в'єтнамської столиці.

Ну, а наостанок - справжній ексклюзив: на ваших очах ритуально спалять мільйон доларів. Хто може собі таке дозволити, і навіщо це робити?

Ханой
11 «Світ навиворіт» завершує знайомство з Ханоєм приємними сюрпризами. «СРСР в Ханої» - саме так назвала свій сімейний ресторан киянка. Караоке по-українськи у в'єтнамській столиці. Як випускники наших ВНЗ регулярно зустрічаються і співають улюблені пісні.

«Світ навиворіт» в ефірі національного радіо В'єтнаму, яке веде мовлення на 12-ти мовах.

Капелюхове село. Неподалік від Ханоя Дмитро Комаров своїми руками спробує створити символ В'єтнаму і дізнається, скільки на цьому можна заробити.

Ексклюзив програми - мумії, яких у світі всього чотири. Як ченці навчилися забальзамувати себе медитацією, силою думки висушуючи свої внутрішні органи.

«Світ навиворіт» поїде на ферму, яка вирощує кобр, і в ресторан, де їх готують. Рецепти котлет, голубців і чіпсів із м'яса кобри.

Ханой
12 Подорож до північного в'єтнамського курортного містечка Сапа, знаменитого не тільки своїми пейзажами і рисовими терасами, а й людьми, багато з яких живуть зовсім не по-сучасному: досі носять традиційний саморобний одяг, будують хатини з бамбука і дотримуються стародавніх звичаї та ритуали. Це племена тай, чорні хмонги і червоні зао.

Дмитро Комаров навідається в гості до червоних зао, в будинок головного шамана села, який покаже, як спілкуватися з духами і проводити чаклунські ритуали, які рятують від бід і хвороб.

В іншому племені, тай, ведучий побуває на дуже важливому святі. У цей день батьки дають ім'я своїй дитині, а всім гостям - необмежену кількість самогонки.

А на закуску - найяскравіше враження від племінного ринку, і черговий кулінарний шедевр з рубрики В'єтНЯМ - член коня.

Сапа
13 «Світ навиворіт» продовжує подорожувати по північному В'єтнаму і знайомитися з дикими племенами.

Рубрика в'єтНЯМ поповниться ще одним апетитним рецептом - це народна пивна закуска - смажені цвіркуни. Плем'я чорних хмонгів навчить їх ловити, готувати та їсти.

Вселяє жах професія - мийниця людських кісток. Ексклюзив програми «Світ навиворіт» - інтерв'ю з жінкою, яка за гроші викопує могили, чистить і миє людські останки.

Ведучий погуляє на справжньому племінному весіллі, де тонни м'яса і сотні літрів рисової самогонки, а розгублений наречений бачив наречену один раз в житті.

північ В'єтнаму
14 «Світ навиворіт» вирушає в одне з найкрасивіших місць на Землі - бухту Халонг. Тут знімали фільм «Індокитай» з Катрін Деньов і сам агент 007 виконував свої місії. Між 3000 островів туди-сюди катають туристів, а зовсім поруч із туристичними маршрутами живуть прості люди, які дрейфують у своїх плавучих будинках, ніколи не бувають на березі, краси не помічають, а про патронат ЮНЕСКО навіть не згадують ... Халонг
15 Краса по-в'єтнамські. Як із маленької піщинки отримати найкращі на планеті культивовані перли.

Корида по-в'єтнамські. Без матадорів і биків, проте з гігантськими агресивними буйволами.

В'єтнам
16 «Світ навиворіт» зустрінеться з українцем, який проведе екскурсію нетуристичними закутками в'єтнамської столиці, де на кожному кроці європейця можуть чекати дуже неприємні сюрпризи. Наприклад, в'єтнамський ринок, де головний товар - собачатина.

Позбавлятися від стресу після побаченого будемо хріновухою в традиційному українському ресторані «Будьмо».

Але головною темою випуску стануть страшні події 60-х років. В'єтнамська війна. Унікальні історії ветеранів - як воювали, як виживали і як здобули перемогу в'єтнамські партизани.

Ханой
17 Подорож у найбільший в'єтнамський мегаполіс - Хошимін. Місто, де все змішалося: європейська та азіатська культура, релігійні обряди днем і заборонені розваги вночі. У програмі - перукарні, в яких не тільки стрижуть, масажні салони, в яких не тільки масажують, і ресторани, в яких обслуговують не то жінки, не то чоловіки ...

Дмитро Комаров заїде в маленьке місто великих грошей - Вунгтау. Це головна точка країни з видобутку нафти й улюблене місце пляжного відпочинку мешканців Хошиміну.

Хошимін, Вунгтау
18 «Світ навиворіт» вирушає в один із найбільш популярних слов'янських курортів В'єтнаму - місто Муйне, де команда познайомиться з українцями. Серфінгіст Артем розповість, як змінив українські степи на в'єтнамський пісок, пальми й океан, а киянка Алла запросить на чашечку елітної кави.

Українські мільйонери у В'єтнамі: засновник пляжного курорту Муйне - одесит Василь. Власник бізнесу з видобутку титану - киянин Юрій. І Кримчанин Олександр Лебедєв, який винайшов унікальних роботів, що досліджують морське дно, тим самим приносячи українцеві мільйони.

Муйне
19 «Світ навиворіт» потрапить в часи імператорів, у древню столицю В'єтнаму з не надто культурною назвою і приголомшливими придворними звичаями.

Шовковий шлях. Дмитро Комаров дізнається всі секрети виробництва найтоншого шовку, познайомиться з його головними творцями - гусеницями тутового шовкопряда - і пройде всі етапи, від кокона до елегантної сукні.

Команда зустрінеться з в'єтнамським студентом - українцем, і відвідає божевільню - готель в Далаті.

Далат

5 сезон. Індонезія

№ серіїОписМісце
1«Світ навиворіт» побачить три найбільш знамениті острови в державі. У Новій Гвінеї Дмитро Комаров дізнається, як нащадки людоїдів зустрічають гостей. В одному з найбільш туристичних місць на землі - на легендарному острові Балі - ведучий побачить стародавнє кладовище, де людей не ховають, а просто складають під священним деревом. Третя зупинка - найбільш густонаселений острів на планеті - Ява. Саме там Комаров випробує на собі небезпечну професію добувача сірки, опустившись у кратер вулкану, що діє.Нова Гвінея, Балі, Ява
2«Світ навиворіт» вивчає острів Нова Гвінея, одне з найбільш незайманих місць на землі. Команда вирушить на пошуки дикого племені короваї, яке живе на деревах і ще 30 років тому практикувало канібалізм.Нова Гвінея
3«Світ навиворіт» продовжує знайомитися з одним із найбільш диких племен у світі, короваї, в одному з найбільш важкодоступних районів планети - острові Нова Гвінея.

Короваї - колишні людожери, що будують свої будинки на високих деревах. Разом із ними Дмитро Комаров буде жити за законами племені й кам'яного століття і почує сповідь сина канібала: як найкраще приготувати людське м'ясо, і яке воно на смак.

Ведучий навчить аборигенів готувати гречку, чистити зуби й мити голову. Чоловіки-короваї розкажуть про свої традиції: навчать зав'язувати свій традиційний листик дупанум, що прикриває чоловічу гідність, і змусять спробувати свій головний делікатес - сагових черв'яків.

Нова Гвінея
4Дмитро Комаров познайомиться з народом, ім'я якого в дослівному перекладі звучить як «нащадки королів», тораджі.

Вони живуть на острові Сулавесі й усе своє життя готуються до найголовнішої події - до смерті. Комаров розповість, чому тіла померлих тораджійців роками не виносять з дому, покаже, як проходять фантастично вартісні й неймовірно веселі похорони, і дізнається, чому кращий подарунок на похоронах - свиня або буйвол. На завершення поїздки провідний погуляє на весіллі тораджів.

Острів Сулавесі
5Триває знайомство зі страшними й абсолютно чужими нам похоронними традиціями народності тораджі на острові Сулавесі: стародавні склепи, які стали розвагою для туристів, незвичайні могили, в яких ховали немовлят у стовбурах дерев. Комаров побуває в гостях у звичайному тораджійському будинку з дахом у формі човна, який всередині схожий на саму звичайну «хрущовку». На півночі острова Сулавесі «Світ навиворіт» погуляє на веселому християнському святі - дні народження церкви, де мешканці безтурботно танцюють під знайомий кожному з нас танець маленьких каченят. На міському ринку Томогон Дмитро Комаров знайде місцевий делікатес у м'ясному відділі - м'ясо кажанів. Він відправиться в джунглі на пошуки дивного створіння - найменшої мавпи на планеті, долгопяти.Сулавесі
6На острові Нова Гвінея все ще практично немає доріг, тому «Світ навиворіт» буде літати на місцевих авіамаршрутках. Дмитро Комаров відправиться вивчати Вамену - невелике індонезійське містечко, яке можна назвати столицею папуаських племен.

В околицях Вамени команда знайде екс-людожерів із племені дані, які до сьогодні живуть за законами предків. Тут жінкам відрубують фаланги пальців, якщо вмирає хтось з їхніх близьких, а померлих вождів перетворюють в мумії, які сотні років зберігаються в будинках простих людей.

Ексклюзив програми Світ навиворіт: обряд кремації знаменитого вождя одного з племен Нової Гвінеї. На цю церемонію ніколи раніше не пускали іноземців та журналістів.

Нова Гвінея
7«Світ навиворіт» продовжує вивчати традиції й побут первісних аборигенів Нової Гвінеї.

Чим живуть і як розважаються колишні людожери в найбільш цивілізованому місті регіону - Вамена? Комаров потрапить на грандіозний фестиваль, куди з'їжджаються всі племена округи, щоб воювати один з одним. Папуаси вбираються і наносять бойове розфарбовування - так само, як це робили їхні предки, коли йшли в бій.

Папуаська вечірка в українському стилі. Разом з аборигенами з племені дані Дмитро Комаров приготує справжній український борщ.

Вамен, Нова Гвінея
8Продовження розповіді про традиції племені Дані, що живе в долині Балієм.

Як папуаси вирощують одяг? Разом з аборигенами Дмитро Комаров збере врожай на городі й навчиться виготовляти традиційне чоловіче вбрання «котеку» - гарбузовий чохол на пеніс.

Ведучий стане справжнім папуасом і воїном Дані - навчиться правильно прикрашати обличчя, стріляти з лука і поводитися зі списом в бою.

Продовження спецрепортажу - пошуки древніх мумій долини Балієм. Ексклюзив програми: як відреставрувати муміфікованого вождя.

Долина Балієм, Нова Гвінея
9«Світ навиворіт» починає вивчати найбільш густонаселений острів у світі - Яву.

Дмитро Комаров відправиться в столицю Індонезії - Джакарту, щоб випробувати на собі екстремальний, веселий і головне, безкоштовний спосіб поправити своє здоров'я - лікування струмом на залізничних рейках!

На сході острова Ява він навчиться робити гроші з бруду і спробує одне з найдивніших страв у світі - пиріжки з землі!

Ексклюзив програми «Світ навиворіт»: людина-дерево. Одна з найстрашніших і непояснених історій у світі, в яку важко повірити. Сповідь людини з жахливою хворобою: його руки й ноги перетворилися в корені, а все тіло вкрите бородавками.

Острів Ява Джакарта
10Один з найбільших заповідників у східній частині Яви - Меру Бетірі.

Унікальне видовище на березі індійського океану - як гігантські морські черепахи відкладають яйця. Ведучий познайомиться з черепахою на ім'я Україна, дізнається, як індонезійські рейнджери захищають черепашаче потомство від хижаків і випустить в океан 250 маленьких черепашок. Комаров відправиться на південь острова Ява, місто Джок'якарта, де побуває на найбільш незвичній макаронній фабриці в світі. Один з її головних співробітників - справжній бик.

Острів Ява, Джок'якарта
11«Світ навиворіт» повертається в джунглі острова Нова Гвінея на пошуки первісних людей, які живуть на деревах - племені короваї. Команда зустріне аборигена, який ніколи в житті не бачив білої людини. Дмитро Комаров випробує на собі життя чоловіків-короваї та навчиться добувати хліб зі стовбура сагової пальми й збирати найулюбленіші ласощі короваїв - м'ясистих черв'яків нон. Ведучий розповість, які на смак ці делікатеси.

На глядачів чекає продовження спецрепортажу про стародавні мумії Папуа зі знаменитої долини Балієм. Унікальна знахідка - мумія вождя з племені дані якій понад 400 років!

Нова Гвінея, Балієм
12«Світ навиворіт» завершує знайомство з легендарною долиною Балієм та її столицею, містом Вамена. Унікальний столичний ринок, де торгують не тільки фруктами й овочами, а й мертвими червонокнижними тваринами - райськими птахами й кускусами, а також холодною зброєю і легальними наркотиками. Алкоголь в Папуа під забороною, тому щоб розслабитися, папуаси жують бетель - наркотичну жуйку з плодів арекової пальми. Вона паморочить свідомість і фарбує ясна в криваво-червоний колір.

Продовження ексклюзивного спецрепортажу про унікальні мумії острова Нова Гвінея. «Світ навиворіт» відправиться в глухі джунглі, щоб знайти ще одну реліквію. Команда побуває в офісі політичної партії, який одночасно є домом для співробітників, сараєм для свиней і центром політичної кухні долини Балієм.

Нова Гвінея, Вамен, Балієм
13«Світ навиворіт» побуває одразу на двох знаменитих індонезійських островах - Сулавесі й Калімантані.

Жителі північного Сулавесі дуже люблять їсти кажанів. Комаров познайомиться з мисливцем на цих звірів і побачить, як він полює на крилату дичину. Ось тільки відправити на базар або сковорідку улов ведучий не дасть, а відпустить на свободу всіх спійманих тварин.

На Калімантані Дмитро Комаров випробує на собі професію калімантанського добувача алмазів.

Острів Калімантан
Острів Сулавесі
14На острові Калімантан «Світ навиворіт» добереться до справжніх золотих копалень і подружиться з сім'єю кустарних старателів. У кращих традиціях фільмів про золоту лихоманку Дмитро Комаров буде два дні поспіль, стоячи по пояс у воді, промивати тонни піску з річкового дна, отримавши шанс зірвати справжній золотий джек-пот.

З острову Калімантан ведучий відправиться на знаменитий туристичний острів Балі, щоб побувати в місцях, про які не пишуть в путівниках і куди не водять екскурсії. Розвага для справжніх чоловіків: ризик, азарт, поліція, допінг і величезні гроші на кону - нелегальний турнір, де за великі гроші б'ються цвіркуни.

Калімантан
15«Світ навиворіт» продовжить приміряти на себе професії, овіяні романтикою і міфами.

Унікальний репортаж з острова Ява. Дмитро Комаров буде добувати чорне золото - нафту. Важко повірити, але «шейхи» Яви до сьогодні отримують нафту з надр землі стародавнім методом - без допомоги сучасної техніки, практично вручну.

У центральній частині острова Ява ведучий побуває на змієбійні і дізнається, як зі шкіри змій роблять гаманці, сумки й предмети розкоші.

Острів Ява
16«Світ навиворіт» досліджує легендарний, неймовірний і таємничий острів Балі.

Одне з найважливіших подій у житті балійця - страшний, болючий, але приголомшливо красивий обряд ініціації - підпилювання зубів.

Дмитро Комаров познайомиться з дивовижною людиною, який купив яхту за 1000 доларів і відправився в подорож навколо світу в поодинці. Унікальне відео Сергія Морозова і його розповіді про те, як він прощався життям під час страшного шторму посеред океану.

Кулінарна подорож на Балі: тільки тут креветки бувають п'яними. Захопливий і дуже веселий кулінарний майстер-клас з приготування страви «п'яні креветки».

Острів Балі
17«Світ навиворіт» побуває на обряді масової кремації. Тільки балійці знають, як перетворити сумну подію в грандіозне свято з танцями й веселощами.

Команда вирушить в гості до кращого експерта з Індонезії в СНД, щоб краще розібратися в традиціях балійців. Михайло Циганов покаже як перетворити своє життя в мрію - круглий рік жити й працювати в тропіках, орендуючи розкішну віллу на Балі за ціною хрущовки в Києві.

Вперше в історії балійського театру - на сцену вийде НЕ балієць, а українець. Дмитро Комаров зіграє роль напівдемона-напівсвященника в одній з найважливіших сцен Рамаяни.

Острів Балі
18"Світ навиворіт" відвідає селище Джимбаран на півдні острова і побачить унікальну розвагу балійців - буйволячі забіги.

Дмитро Комаров випробує на собі роль буйволиного гонщика: чим закінчиться екстремальна буйволяча Формула-1?

Після небезпечних буйволячих перегонів ведучий буде розслаблятися на березі океану. Разом з українцем, який здобув на Балі не тільки другий будинок, але і роботу своєї мрії.

Балі
19Невідоме життя Обами. Багато напевно читали, що в дитинстві Барак Обама кілька років прожив в Індонезії. Але подробиці, які в Джакарті дізналася програма "Світ навиворіт", відомі одиницям. Дмитро Комаров побуває в індонезійському "білому" будинку майбутнього президента і познайомиться з людьми, які не з чуток знають, яким був Баррі Суторо - а саме так звали в дитинстві Барака Обаму.Джакарта
20Найрідкісніший і ексклюзивний матеріал з експедиції в Індонезію, з острова Нова Гвінея. «Світ навиворіт» зробить те, що не робив ще ніхто з телевізійників пострадянського простору: разом з племенем екс-канібалів короваї будуватиме справжній первісний хмарочос на дереві. Небезпечний, складний та виснажливий, але незабутній робочий тиждень на висоті 30 метрів.

Вперше в історії програми Дмитро Комаров розкриє свої телевізійні секрети, і в рубриці «фільм про фільм» покаже, що відбувалося по той бік об'єктива в джунглях Папуа.

Нова Гвінея
21Щоб побачити легендарний острів з висоти пташиного польоту, Дмитро Комаров відправиться на екскурсію на паральоті. Однак сталося несподіване - двигун заглух на першій хвилині польоту.

Команда побуває у знаменитого на весь світ цілителя, який став героєм голлівудського фільму «Їж, молись, кохай» з Джулією Робертс.

«Світ навиворіт» полетить до столиці Індонезії - Джакарти, де розташувалися найбрудніші річки на Планеті - Цітарум і Чілівунг. Тут, після невеликої екскурсії по сучасному мегаполісу Дмитро Комаров навчиться ходити по воді і стане вчителем географії в тій самій школі й навіть у тому класі, де вчився маленький Баррі Суторо (Барак Обама).

Ведучий досліджує яванський мегаполіс Сурабая, знаменитий радянським підводним човном і вулицею червоних ліхтарів.

Балі, Джакарта, Сурабая
22«Світ навиворіт» побуває на двох екзотичних островах - Балі й Комодо.

На Балі команду чекає пекельна спека, непідйомні тяжкості й копійчана зарплата. Дмитро Комаров покаже, як на мандаринових плантаціях збирають наші улюблені новорічні фрукти. Він відправиться в справжній парк Юрського періоду, на острів Комодо, в гості до доісторичних ящерів, які з'явилися на Землі ще 500 мільйонів років тому і до сих пір нападають на людей.

Підбірка найяскравіших моментів індонезійської експедиції.

Острів Комодо
Острів Балі

6 сезон. Латинська Америка

№ серії опис місце
1 «Світ навиворіт» починає вивчати нетуристичну Мексику.

Унікальне знайомство з людиною-вовком: ексклюзивний репортаж з невеликого мексиканського містечка, де живе вовче сімейство - люди з дуже рідкісним і невиліковним захворюванням.

Наступна зупинка - Куба. Дмитро Комаров переверне уявлення про острів Свободи, показавши його зовсім з іншого боку. Зйомки в цій країні виявилися найскладнішими за всі сезони програми, а команда ледь не потрапила за ґрати. Попри те, що Дмитро Комаров та оператор перебували під наглядом спецслужб, їм все-таки вдалося зняти виворіт острова Свободи.

Мексика, Куба
2 Ексклюзив програми «Світ навиворіт»: знайомство з жінкою-вампіром.

Мексиканка Марія Хосе - рекордсмен книги рекордів Гіннеса як жінка з найсильнішими модифікаціями тіла у світі: 99% тіла вкрито татуюваннями, у неї десятки імплантів, сотні проколів, видозмінені зуби, мова і татуйовані очі.

Дмитро Комаров розшукає останніх майя на землі - лакандонів. У програмі - унікальні кадри останнього шамана майя у світі й молитва стародавньою мовою, що дійшла до наших днів.

Мексика
3 «Світ навиворіт» познайомиться з сучасними нащадками майя - індіанцями цоциль. Вони ігнорують закони країни, в якій живуть, ненавидять людей з камерами, оскільки кожна фотографія краде частинку їх душі, а дітей поять вином, адже алкоголь - священний напій. Дмитро Комаров побачить моторошний чаклунський обряд - як цоциль лікують хвороби за допомогою жертвоприношень.

Романтична історія з міста Сан-Крістобаль: як випадкова зустріч на автовокзалі з прекрасною мексиканкою Фабіола повністю змінила долю українця Олександра і зробила Мексику його другою домівкою.

Місто Текіла - батьківщина легендарного мексиканського напою. «Світ навиворіт» відкриє секрети виробництва текіли за технологіями прадідусів: засукавши рукава, ведучий буде рубати блакитну агаву і робити з її соку напій.

Мексика
4 Зворотний бік мегаполісу Мехіко. У найнебезпечнішому районі столиці ведучий знайде храм, в якому вірянини поклоняються жіночому скелету в яскравому одязі - Святій Смерті. Тих, хто вірить в Санта Муерте, називають шанувальниками диявола і сатаністами, а їх релігію - чорною магією.

Історія відлюдника, який рятуючись від духу потонулої дівчинки, створив один із найстрашніших місць на планеті - острів ляльок.

Теотіуакан. Дмитро Комаров відправиться в древнє місто в передмісті Мехіко, де колись проводились людські жертвоприношення, а сьогодні сюди з'їжджаються люди з усього світу, щоб підзарядитися сонячною енергією.

Мехіко, Теотіукан
5 У місті Гвадалахара ведучий познайомиться з улюбленим видом спорту азартних мексиканців - «Луча лібре», в перекладі - «вільна боротьба». Кожен бій лучадоров - це десятки дуже видовищних стрибків, захоплень, підйомів, переворотів і навіть елементи повітряної акробатики.

Кулінарний екстрим. Українка Анна навчить їсти мурах, павуків і навіть скорпіонів. Землячка покатає на VIP літаку, прогулянку на якому собі можуть дозволити тільки найбагатші жителі.

«Світ навиворіт» покаже по-справжньому приголомшливу Мексику, де стародавні ритуали практикують не тільки дикуни з джунглів, а й цивілізовані люди. Щороку жителі міста Помуч дістають кістки родичів з могил і перемивають їх.

Гвадалахара, Помуч
6 «Світ навиворіт» відправиться в Оахака, щоб разом з мексиканцями стати повноправними учасниками всенародного божевілля під назвою День мертвих - коли вся країна перетворюється в моторошний карнавал з головними атрибутами похмурого свята - черепами й скелетами.

Дмитро Комаров покаже стародавнє місто, в якому колись жили великі майя, і підніметься на піраміду Тоніна, де тисячу років тому жорстокі жерці влаштовували криваві жертвопринесення.

Експериментальна страва українсько-мексиканської кухні - вареники з цвіркунами.

Оахака
7 Спецоперація «Куба». «Світ навиворіт» вирушає на острів Свободи. За Дмитром Комаровим і Олександром Дмитрієвим весь час стежили, на них збирали докази. У них був реальний шанс сісти в тюрму за нелегальну зйомку, шпигунство, або що гірше за все - діяльність проти революції.

«Світ навиворіт" розповість правду про Кубу і покаже дві сторони одного «острова Свободи». Перша - Куба лібре, вільна Куба, рай для туриста. А друга - країна абсурдних заборон і обмежень, з зарплатами по 20 доларів і бідністю, яку влада відчайдушно ховає від іноземних журналістів.

У випуску - знамените на весь світ кабаре "Тропікана", нелегальний вилов лобстерів в місті Сантьяго-Де Куба, занедбаний санаторій в Гавані.

Дмитро Комаров навчить правильно знайомитися з кубинськими красунями й розповість, що насправді чекає чоловіків, які приїхали на острів свободи в пошуках любові й пристрасті.

Куба
8 Кубу можна назвати музеєм раритетної автотехніки, шикарні американські автомобілі 50-х років замінюють тут навіть маршрутки, а роль автобусів виконують старі вантажівки ЗІЛ. Дмитро Комаров знайде унікальний автомобіль - особисту «Чайку» Фіделя Кастро, яку йому подарував Брежнєв.

Зустріч з українкою, улюбленицею Фіделя Кастро, оперною співачкою Зітою Смолякової. Наша землячка розповість деякі таємниці про кубинського лідера.

У найбільш мальовничій частині країни, долині Віньялес, місцеві тютюнники покажуть, як вирощують і сушать кращий у світі тютюн, з якого роблять знамениті кубинські сигари.

Ексклюзивний репортаж із забороненого лігва чаклуна і таємний ритуал афро-кубинської релігії, яку, за чутками, таємно сповідує навіть сам Фідель Кастро. «Світ навиворіт» побуває на закритому ритуальному жертвопринесенні.

Куба
9 Зворотний бік столиці Куби, Гавани. Місто, де розкішні колоніальні палаци перетворили на комуналки, а люди в них живуть без води - в багатьох районах міста і країни в цілому досі немає водопроводу. Дмитро Комаров покаже, де жити туристу в країні, де дешевше 100 доларів готелів годі й шукати. Як зароджується приватний бізнес: «Світ навиворіт» пообідає в домашньому ресторані для багатих кубинців - там готують найбільші гамбургери в країні.

Ексклюзив програми: Дмитро Комаров покатається на особистій «Чайці» Фіделя Кастро, яку йому подарував Леонід Брежнєв, і погуляє на кубинському весіллі.

Гавана, Куба
10 Подорож в минуле. Дмитро Комаров розповість про меннонітів - людей, які добровільно ізолювали себе від цивілізованого світу і живуть без радіо, телебачення, мобільних телефонів та інтернету. Ведучий ненадовго перетвориться в одного з них і спробує жити за їхніми правилами.

Комаров навчиться робити меннонітський сир і проведе один день з родиною мера меннонітського поселення.

«Світ навиворіт» покаже головну розвагу жителів Гвадалахари - чаррерію, де сміливі вершники чарро виконують в прямому сенсі слова смертельні трюки.

Мексика
11 Дмитро Комаров познайомиться з земляками, для яких Мексика стала другим домом: Наталія пригощатиме кактусами, а Світлана запросить у власне кафе, де разом із ведучим буде ліпити вареники.

Дмитро Комаров стане мексиканським ковбоєм чарро, а мексиканська суперзірка, чемпіон країни по чарреріі, перетвориться на справжнього козака.

Мексика
12 Ексклюзив програми з Мексики. Ризикуючи своєю свободою, команда «Світу навиворіт» пронесла приховану камеру в колонію суворого режиму, в особливе відділення для серійних вбивць, латиноамериканських кримінальних авторитетів і наркокур'єрів, щоб взяти інтерв'ю у в'язня з Риги, який засуджений на 10 років за перевезення 18-ти кілограмів кокаїну.

На підпільній фабриці Куби Дмитро Комаров побачить, як виготовляються найдорожчі у світі кубинські сигари - їх обирають мільйонери.

Слідами Хемінгуея. «Світ навиворіт» покаже будинок-мрію, де жив і творив легендарний письменник, спробує кращий на планеті мохіто і дайкірі в улюблених барах старовини Хема.

Україно-кубинська сім'я покаже, як живеться в спальних районах на Кубі.

Кращі моменти великої латиноамериканської експедиції.

Мексика, Куба

7 сезон. Болівія

№ серії опис місце
1 Від столиці до околиці. Дмитро Комаров поїде в найбільш небезпечний регіон країни, де вирощують коку. Дістатися туди можна тільки найнебезпечнішою дорогою у світі, так званій дорозі смерті, з якої щороку в прірву зриваються десятки автомобілів.

Чаклуни й ринок чорної магії: як ембріони тварин допомагають повернути любов, і що відбувається з тими, хто молиться дияволу.

Болівія
2 Дмитро Комаров дізнається, де знайти наркотичне листя у вільному продажу і рекомендації корінного населення Болівії до вживання коки.

"Світ навиворіт" відправиться в срібну столицю світу, місто Потосі, і спуститься в шахту, щоб дізнатися, як видобувають благородний метал. Дорога туди - це неймовірне подорож на незвичайному автобусі, який їздить по рейках, а процес видобутку металу - ризиковане випробування.

Потосі
3 Життя в столиці Болівії. "Світ навиворіт" з'ясує, навіщо дів замуровують в фундаменти будівель, і як кістки мертвих родичів допоможуть зберегти добробут в домі. Дмитро Комаров розповість, як болівійці розправляються з поганими президентами й скільки платять дорожнім інспекторам в костюмах клоунів. Нові дивовижні подробиці життя в екзотичній країні. Болівія
4 У четвертій серії болівійського сезону Світ навиворіт переміститься з холодного високогір'я в спекотні тропіки, в регіон з кумедною назвою Кочабамба, де водяться дикі звірі і отруйні змії, але головний хижак в цьому регіоні - людина. По всій країні екзотичних тварин чекає небезпека - браконьєри виловлюють їх для продажу, а шамани - для своїх чаклунських ритуалів. Ми виконаємо благородну місію - відправимо додому, в дикі джунглі муравьеда, якого волонтери врятували від браконьєрів. Кочабамба
5 У п'ятій серії болівійського сезону Світ навиворіт побачить, як народжується один з найнебезпечніших в світі наркотиків. Ми зсередини покажемо весь процес вирощування і збору коки - сировини для виробництва кокаїну. Болівія
6 У шостій серії болівійського сезону Світ навиворіт побуває на найазартнішому болівійському шоу - реслінгу, де б'ються НЕ м'язисті чоловіки, а жінки! Бійці в спідницях покажуть найжорсткіші прийоми і розкажуть, що змушує їх займатися таким небезпечним видом спорту. Болівія
7 В 7 серии боливийского сезона Мир наизнанку отправляется в экспедицию к истокам легендарной реки Амазонки, в самый дикий и малоизученный регион страны. Болівія
8 В 8 серии боливийского сезона Мир наизнанку покажет очень необычное поселение неподалеку от города Санта-Круз, где дома построены из того, что можно найти на любом мусорнике – из бутылок. Бутылочное строительство убивает сразу двух зайцев. Во-первых, решает жилищный вопрос для бедных семей, а во-вторых, избавляет город от мусора. Болівія
9 В девятой серии боливийского сезона Мир наизнанку отправится к самой главной и самой опасной цели путешествия - горе Уайна Потоси, вершине горной цепи Кордильеры Реаль. Нас ждет восхождение на 6 088 метров. Возьмет ли Дмитрий Комаров свою новую, рекордную высоту? Уайна- Потосі

Досягнення

Рекорди

  • 2009 – Під час мандрівки по Індії Дмитро Комаров подолав 20 000 км за 90 днів та встановив рекорд "максимальний пробіг по Індії власним ходом за мінімальний строк"
  • 2018 – Під час туру містами України Дмитро Комаров роздав 10 185 автографів та встановив рекорд "наймасовіша автограф-сесія, що офіційно зареєстрована".[26]
  • 2019 – Дмитро разом з досвідченим пілотом Ігорем Табанюком пролетіли містами України на невеликому літаку та встановили рекорд за "найбільшу кількість аеродромів відвіданих за три дні".[27]

Крім того, програма "Світ навиворіт" ініціювала реєстрацію рекордів для унікальних героїв своїх програм.

  • 2017 – Непал – 24-річному Кахендре Тапа Магару, якого називають "Маленьким Буддою", повернули звання "найменшої мобільної людини" в "Книзі рекордів Гіннеса". Його зріст 67 см. У 2010 році Кахендра втратив цей титул, адже було знайдено нижчого чоловіка. Перегляд даних, ініційований програмою "Світ навиворіт" показав, що Кахендра все ж таки є найнижчою людиною у світі. Згодом, він був повторно занесений до "Книги рекордів Гіннеса".
  • 2018 – Бразилія –​​ Вітор Мартінс був занесений в Національний реєстр рекордів Бразилії як "Найбільш татуйований дорослий чоловік Бразилії".
  • 2019 – Бразилія – ​​Валдір Сегато встановив рекорд "Найбільший ненатуральний біцепс Бразилії".

Нагороди

  • 2012 – Премія "Фаворит телепреси-2012" в номінації "Краща програма за підсумками глядацького голосування".
  • 2016 – Статуетка "Телетріумф" в номінації "Найкращий ведучий розважальної програми".[28]
  • 2017 – Комаров став найкрасивішим чоловіком року по версії премії "Viva! Найкрасивіші -2017".[29]
  • 2018 – Премія "XXL men's Awards" в номінаціх "Обличчя з екрану".[30]
  • 2018 – спеціальна премія від журналу XXL "Інстаграм року" за благодійний проект #ЧашкаКави, який Дмитро реалізує через власні сторінки в соціальних мережах.[30]
  • 2018 – Премія "Золотий лайк" від телеканалу "1+1" у номінації "Реаліті року".[31]

Фотовиставки

2005 – "Африка", виставка за підсумками експедиції до Кенії і Танзанії.

2007-2008 – "Непал. Рік 2064".[32]

2009 – "Індосутра", виставка за підсумками експедиції до Індії в 2008-2009 році.[33]

2012 – "Азія: світ навиворіт", за підсумками експедиції в країни Південно-Східної Азії.[34]

Примітки

  1. «Світ навиворіт» — 2 роки в ефірі 1+1
  2. Мир наизнанку на телеканале Пятница!. friday.ru. Процитовано 4 червня 2019.
  3. Все проекты. belarus2.by. Процитовано 28 травня 2019.
  4. 61 Hours of Ukrainian Travel Show Sold to Thailand. The Ying Group (амер.). Процитовано 28 травня 2019.
  5. КАНАЛ СТИЛЬ ИЗРАИЛЬ (30 серпня 2017). "Мир наизнанку" на канале "Стиль". Процитовано 28 травня 2019.
  6. Accent TV. a-tv.md. Процитовано 28 травня 2019.
  7. Мир наизнанку - Телеканал "Новый Мир". n-w.tv. Процитовано 28 травня 2019.
  8. Дмитрий Комаров: В Непале мы чудом не сели в самолет, который затем разбился. Travel (рос.). 06.06.2018.
  9. Дмитрий Комаров выступил на карнавале в Рио-де-Жанейро. Официальный сайт канала 1 + 1 - 1plus1.ua (рос.). 25.03.2019.
  10. Дмитрий Комаров: «Сначала змея меня не укусила». МедиаНяня - таблоид для и про медиа. Процитовано 27 травня 2019.
  11. Ведущий проекта "Мир наизнанку" Дмитрий Комаров съел смертоносную рыбу. ТСН.ua (рос.). 14 вересня 2017. Процитовано 27 травня 2019.
  12. Невероятно тяжелые дни: известный ведущий оказался в эпицентре жуткой катастрофы. Лайм (рос.). Процитовано 27 травня 2019.
  13. Дмитрий Комаров вывернет Индию наизнанку. МедиаНяня - таблоид для и про медиа. 14.12.2013.
  14. ТСН. 22.09.2016.
  15. Оператор Александр Дмитриев не может продолжать экспедицию к Эвересту - Мир наизнанку (рос.). Процитовано 25 травня 2019.
  16. Александр Шилов. КиноПоиск (рос.). Процитовано 12 серпня 2017.
  17. Дмитро Комаров. www.facebook.com (укр.). Процитовано 27 квітня 2020.
  18. Команда проекта "Мир наизнанку" находится в шаге от разгадки тайны человека йети. ТСН.ua (рос.). 3 листопада 2016. Процитовано 27 квітня 2020.
  19. Ведущий тревел-шоу "Мир наизнанку" Дмитрий Комаров поделится лайфхаками для путешественников. ТСН.ua (рос.). 20 жовтня 2016. Процитовано 27 квітня 2020.
  20. Ukraine, Izvestia. Фотомир наизнанку. izvestia.kiev.ua. Процитовано 27 травня 2019.
  21. «Телекритика» (22 грудня 2012). Дмитрий Комаров: С момента появления «Мира наизнанку» у меня не было такого понятия, как отпуск. detector.media (укр.). Процитовано 27 травня 2019.
  22. Дмитрий Комаров: "Снимать тревел-передачи - это лучшая работа на свете". viva.ua (рос.). Процитовано 27 травня 2019.
  23. На 1+1 завтра стартует телепроєкт о путешествиях «Мир наизнанку». www.unian.net (рос.). Процитовано 27 травня 2019.
  24. Дмитро Комаров розповів, куди поїде у новому сезоні Світу навиворіт. Офіційний сайт каналу 1+1 - 1plus1.ua (укр.). Процитовано 27 червня 2018.
  25. Ведущий Світу навиворіт рассказал о загадочной далекой Боливии и посоветовал, куда стоит поехать осенью. Шоу (рос.). Процитовано 27 травня 2019.
  26. Дмитрий Комаров побил рекорд, раздавая автографы. МедиаНяня - таблоид для и про медиа. Процитовано 27 травня 2019.
  27. Он это сделал: Комаров на маленьком самолете установил рекорд Украины. ТСН.ua (рос.). 8 квітня 2019. Процитовано 27 травня 2019.
  28. 1+1 получил рекордное количество наград на "Телетриумфе-2016". ТСН.ua (рос.). 8 грудня 2016. Процитовано 27 травня 2019.
  29. Известны все победители премии "Viva! Самые красивые-2017". viva.ua (рос.). Процитовано 27 травня 2019.
  30. Кто получил XXL MEN’S AWARDS 2018: итоги церемонии -. xxl.ua (ru-RU). 25 квітня 2018. Процитовано 27 травня 2019.
  31. Стали известны победители премии "Золотой лайк". ТСН.ua (рос.). Процитовано 27 травня 2019.
  32. Фотовыставка Непал. Год 2064. SVOBODA.FM. Процитовано 29 травня 2019.
  33. Ukraine, Izvestia. ФОТОВЫСТАВКА ДМИТРИЯ КОМАРОВА. izvestia.kiev.ua. Процитовано 29 травня 2019.
  34. Ukraine, Izvestia. Фотовыставка «Мир наизнанку» снова в Киеве (ФОТО-, ВИДЕОРЕПОРТАЖ). izvestia.kiev.ua. Процитовано 29 травня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.