Транспорт Кропивницького

Транспорт Кропивницького має розвинену транспортну інфраструктуру, яку складають автомобільні дороги, залізниця, водні шляхи сполучення та мости, серед яких особливу роль грають мости через Інгул.

У місті Кропивницький розвинені автомобільні перевезення та тролейбусна мережа.

Автомобільні дороги і автомобільний транспорт

Загальні відомості

Через Кропивницький проходять наступні європейські маршрути:

Автошляхи міжнародного значення:

Автошляхи національного значення:

Автошляхи територіального значення:

Автостанції

У місті працює 2 автостанції і залізничний вокзал, функціонує аеропорт (дві злітно-посадкові смуги, одна з яких є діючою), що відповідає 3-й категорії ІКАО, знаходиться державне підприємство авіакомпанія «Авіалінії України», 2 комерційні авіакомпанії «УРГА» і «Чайка», які працюють на міжнародних авіалініях. МААК «УРГА» є членом Європейської асоціації регіональних авіакомпаній (ERA).

Автобусні пасажирські перевезення в Кропивницькому здійснюються машинами «Автобусного парку 13527» — належить ТОВ «Єлисаветградська транспортна компанія». Це ж напівдержавне підприємство поряд із декількома приватними операторами представлене і на ринку перевезень маршрутними таксі міста (загалом понад 20 маршрутів), що становить основу внутрішньоміського пасажиропотоку[1][2].

Залізничний транспорт

Станція Кропивницький розташована в межах міста та підпорядковується Знам'янській дирекції Одеської залізниці. Станція розташована на двоколійній електрифікованій ділянці Знам'янка  Помічна. Через станцію проходять вантажні та пасажирські поїзди далекого та приміського сполучення.

Попри те, що Кропивницький має статус обласного центру та є найбільшим містом області, у залізничному значенні Кропивницький відіграє другорядну роль та є менш важливою станцією, ніж розташовані в області станції Знам'янка, Знам'янка-Пасажирська, Помічна та Долинська, що розташовані на залізничних вузлах, тоді як Кропивницький знаходиться на прямій ділянці.

Кропивницький трамвай

Докладніше: Кропивницький трамвай

Трамвайний рух в місті (на той момент Єлисаветграді) було відкрито 26 липня 1897 року. Історично четверта міська трамвайна мережа Російської імперії після київського, нижньогородського та дніпровського трамваїв[3].

Трамвайна система зруйнована під час Другої світової війни. Трамвайне депо закрито у зв'язку з ліквідацією системи у 1945 році.

Кропивницький тролейбус

Докладніше: Кропивницький тролейбус

Тролейбусний рух у Кропивницькому (на той момент Кіровограді) було відкрито 2 листопада 1967 року. Переживши кризовий стан на початку 2000-х та середині 2010-х, галузь було реанімовано. Станом на 2022 рік в місті діє 10 тролейбусних маршрутів (№  1, 4, 5 ,7 ,7А ,8 ,9, 10 ,10А ,11). Тролейбусне перевезення здійснює КП «Електротранс». Рухомий склад: тролейбуси ЗіУ-682, ЮМЗ Т2, ЛАЗ-Е183, Дніпро Т103.

Галерея

Трамвайне депо
Тролейбус маршруту № 10
на кінцевій зупинці
Трамвайний вагон
Пам'ятник трамваю

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.