Антикризова коаліція
Антикри́зова коалі́ція — була створена у Верховній раді 5-го скликання фракціями Партії регіонів, Соціалістичної партії України та Комуністичної партії України. 23 березня 2007 року була перейменована в Коаліцію національної єдності.
Створення
Антикризова коаліція була створена 7 липня 2006 року. До складу увійшли 186 депутатів від ПР, 31 депутат від СПУ та 21 депутат від КПУ. Загалом 238 депутатів.[1]
Створенню Антикризової коаліції передували довгі та драматичні переговори по створенню Коаліції демократичних сил у складі БЮТ, Блок «Наша Україна» і СПУ, які тривали близько трьох місяців, завершилися підписанням договору про створення Коаліції, проте розподіл відповідальності політичних сил як і раніше залишався предметом для дискусій. СПУ пропонувала схему: Юлія Тимошенко — Прем'єр-міністр, Олександр Мороз — Голова Верховної Ради України. БЮТ підтримав такий розподіл відповідальності політичних сил, але противником такої схеми був Блок «Наша Україна», який погодився на кандидатуру Юлії Тимошенко на пост Прем'єр-міністра, але пропонував на посаду голови Парламенту Петра Порошенка.
Через неспроможність домовитися щодо спірної фігури — Голови Верховної Ради, та через вагання почесного голови Блоку «Наша Україна» президента Віктора Ющенка СПУ раптово оголосила про вихід з Коаліції демократичних сил, і створення Антикризової коаліції. Для БЮТ і НУ відмова СПУ від переговорів була несподівана, але в той самий час лідер СПУ Олександр Мороз стверджував, що НУ і зокрема представники Секретаріату Президента вели негласні переговори про створення Коаліції з Партією Регіонів, плануючи віддати пост голови Верховної Ради Віктору Януковичу, а посаду Прем'єр-міністра зберегти за діючим тоді Юрієм Єхануровим. Після створення Антикризової коаліції Президент Віктор Ющенко наполягав на створенні так званої «широкої коаліції» за участі Блоку «Наша Україна», Партії регіонів та СПУ [2], але після чергових тривалих переговорів ця коаліція так і не була сформована.
Майже відразу після створення коаліції 4 депутати від БЮТ та 2 депутати з Блоку «Наша Україна» заявили про вихід зі складу фракцій і перехід в Антикризову коаліцію. У той же час депутат від СПУ Йосип Вінський, незгідний з об'єднанням СПУ, Партії регіонів та КПУ, перейшов в опозицію[3].
Криза
Персональний склад
Примітки
- Архівована копія. Архів оригіналу за 15 липня 2007. Процитовано 30 січня 2008.
- Архівована копія. Архів оригіналу за 14 жовтня 2008. Процитовано 30 січня 2008.
- Архівована копія. Архів оригіналу за 11 грудня 2008. Процитовано 30 січня 2008.
- Архівована копія. Архів оригіналу за 30 серпня 2006. Процитовано 30 січня 2008.
Посилання
- Про створення Антикризової коаліції у Верховній Раді України п'ятого скликання — Офіційний сайт Верховної Ради України.
- Вони ділили апельсин, або Коаліціада по-українськи