Цілозамкнута область

Приклади

Багато важливих областей цілісності є цілозамкнутими:

  • Будь-яка область головних ідеалів (зокрема, будь-яка поле).
  • Будь-яке факторіальне кільце (і, як наслідок, будь-яке кільце многочленів над факторіальним кільцем): Нехай Q поле часток факторіального кільця A i елемент  — цілий над A : де . Припустимо, що a i b не мають спільних дільників (за винятком оборотних елементів). Але , отже, ділиться на b, що можливо лише якщо b є оборотним. Тому, , і звідси .
  • Будь-яка область найбільших спільних дільників (зокрема, кільце Безу чи кільце нормування).
  • Будь-яке кільце Дедекінда є цілозамкнутою областю.
  • Довільна симетрична алгебра над полем (оскільки кожна симетрична алгебра є є ізоморфною кільцю многочленів від кількох змінних над полем).
  • Регулярні локальні кільця є цілозамкнутими.
  • Приклад області цілісності, що не є цілозамкнутою: нехай k — поле і (A є підалгебра породжена t2 і t3.) A і B мають однакове поле часток, і B є цілим замиканням кільця A (B є факторіальним кільцем) і тому, область A не є цілозамкнутою. Цей приклад пов'язаний з фактом, що плоска крива має особливу точку на початку координат.

Властивості

  • Нехай A — цілозамкнута область. Для довільної мультиплікативної системи локалізація є цілозамкнутою областю.
Ототожнимо з підкільцем поля часток . Припустимо, що є цілим над , тобто де (тут очевидно, для всіх можна вибрати спільний знаменник). Тоді звідки i
  • Для область цілісності A наступні умови є еквівалентними:
  1. A є цілозамкнутою;
  2. Ap (локалізація A за простим ідеалом p) є цілозамкнутою для кожного простого ідеалу p;
  3. Am є цілозамкнутою для кожного максимального ідеалу m.
Те що локалізації за максимальними і простими ідеалами є областями цілісності є наслідком попередньої властивості. Залишається лише довести, що якщо всі локалізації A за максимальними ідеалами є цілозамкнутими, то і A є цілозамкнутою.
Нехай елемент є цілим над A. Тоді він є цілим над всіма Am для всіх максимальних ідеалів, звідки . Тож залишається довести, що для довільної області цілісності .
Нехай . Покладемо . Ця множина є ідеалом в A і для кожного максимального ідеала m в кільці A оскільки може бути записаним як де , звідки . Тому, , отже, i .
  • Натомість цілозамкнутість може не зберігатися при переході до факторкільця, наприклад кільце Z[t]/(t2+4) не є цілозамкнутим.
  • Область цілісності є цілозамкнутою якщо і тільки якщо вона рівна перетину всіх кілець нормування, що містять її[1].
  • Нехай A — цілозамкнута область з полем часток Q і нехай L скінченне розширення поля Q. Тоді елемент є цілим над A, якщо і тільки якщо його мінімальний многочлен над Q має коефіцієнти у полі A.[2] Звідси випливає зокрема, що цілий елемент над цілозамкнутою областю A має мінімальний многочлен над A. Це твердження є сильнішим, ніж те, що будь-яка цілий елемент є коренем многочлена зі старшим коефіцієнтом рівним 1 і може бути неправильним без вимоги цілозамкнутості (наприклад для кільця ): Розглянемо розширення , таке що для деяких . Оскільки є незвідним, i цей ізоморфізм є тотожним на . Отже, кожен елемент є також цілим над A. Але коефіцієнти є многочленами від з цілими коефіцієнтами (елементарними симетричними многочленами), отже, вони також цілі над A. Оскільки A є цілозамкнутою областю, то всі ці коефіцієнти належать A.
  • Для цілозамкнутої області A з полем часток Q справедливою є версія леми Гауса: нехай  — многочлен, старший коефіцієнт якого рівний 1. Нехай також де і старший коефіцієнт рівний 1. Тоді
Достатньо довести це твердження для незвідного g. Розглянемо будь-який його корінь a в деякому розширенні поля Q. Оскільки , то a є цілим над A. Але (оскільки g є незвідним), отже, згідно попередньої властивості, .
  • Якщо A — цілозамкнута область то кільце многочленів теж буде цілозамкнутою областю.
Нехай є цілим елементом над . Тоді він очевидно є також цілим над . Але є кільцем головних ідеалів і тому цілозамкнутим. Тож . Залишається довести, що для цілозамкнутої області кільце є цілозамкнутим у .
Припустимо, що є цілим елементом над тобто , для деяких . Нехай — ціле число більше, ніж степінь і всі степені . Позначимо . Якщо позначити , то є коренем многочлена . Зауважимо що і має старший коефіцієнт рівний 1. Оскільки і і мають старші коефіцієнти 1, то з леми Гауса отримуємо, що коефіцієнти многочлена належать A і теж саме є правильним для многочлена , що завершує доведення.
(i) G є групою A-автоморфізмів кільця S.
(ii) Прості ідеали P' and P'' кільця S лежать над спільним простим ідеалом P' кільця R (тобто ) тоді і тільки тоді, коли існує
  • Теорема про спуск. Нехай A цілозамкнута область і S — область цілісності, що є цілим розширенням A. Нехай  — спадна послідовність простих ідеалів кільця A і P'1 — простий ідеал кільця S, для якого . Тоді існує спадна послідовність простих ідеалів кільця S, для яких .
  • Нехай A — цілозамкнута область з полем часток Q і L — скінченне сепарабельне розширення поля Q. Нехай S є цілим замиканням області A в полі L. Тоді існує базис поля L над Q, для якого . Якщо A є кільцем головних ідеалів, то можна вибрати такий базис щоб в цій формулі виконувалася рівність.

Нетерова цілозамкнута область

Нехай A є нетеровою областю цілісності. Тоді A є цілозамкнутою, якщо і тільки якщо виконуються умови:

  • A є перетином всіх локалізацій за простими ідеалами висоти 1 і
  • локалізації за простими ідеалами висоти 1 є кільцями дискретного нормування.

Для нетерової локальної області A розмірності один, тоді еквівалентними є твердження:

Нетерова область цілісності є кільцем Круля тоді і тільки тоді, коли вона є цілозамкнутою.

Нехай A — нетерова цілозамкнута область з полем часток Q і L — скінченне сепарабельне розширення поля Q. Ціле замиканням області A в полі L є кільцем Нетер.

Якщо A — нетерова цілозамкнута область, а S — нетерова область, що є скінченним розширенням кільця A, то для довільного простого ідеала кільця A, якщо  мінімальний простий ідеал кільця S, що містить тоді Зокрема для цього випадку теорема спуску виконується без додаткових умов.

Нехай A — нетерова цілозамкнута область, а S — нетерова область, що є скінченним розширенням кільця A. Тоді для довільного ідеала кільця S виконується рівність , де позначає висоту ідеала.

Нормальні кільця

Нормальним кільцем називається кільце, для якого всі локалізації за простими ідеалами є цілозамкнутими областями. Таке кільце є редукованим, тобто не містить нільпотентних елементів крім 0,[3]. Якщо A є нетеровим кільцем, для якого всі локалізації за максимальними ідеалами є областями цілісності, то A є скінченним добутком областей цілісності.[4] Зокрема, якщо A є нетеровим нормальним кільцем, то воно є скінченним добутком цілозамкнутих областей.[5] Навпаки, скінченний добуток цілозамкнутих областей є нормальним кільцем.

Нехай A — нетерове кільце. Критерій Серра стверджує, що A є нормальним, якщо і тільки якщо воно задовольняє такі умови: для будь-якого простого ідеала ,

Цілком цілозамкнуті області

Нехай A — область і K її поле часток. Елемент називається майже цілим над A якщо підкільце A[x] кільця K породжене A і x є дробовим ідеалом кільця A; тобто, якщо існує , для якого для всіх . Область A називається цілком цілозамкнутою якщо всі майже цілі елементи поля K належать A. Цілком цілозамкнута область є цілозамкнутою. Навпаки, нетерова цілозамкнута область є цілком цілозамкнутою.

Припустимо, що область A є цілком цілозамкнутою. Тоді кільце формальних степеневих рядів є цілком цілозамкнутим. Аналог цього твердження для цілозамкнутих областей є невірним: якщо R є кільцем нормування висоти не менше 2 (це кільце є цілозамкнутим), то не є цілозамкнутим[7] Нехай L — розширення поля K. Тоді ціле замикання кільця A в L є цілком цілозамкнутим.

Область цілісності є цілком цілозамкнутою, якщо і тільки якщо моноїд дивізорів A є групою.[8]

Локалізація цілком цілозамкнутого кільця може не бути цілком цілозамкнутою.

Див. також

Примітки

  1. Robert B. Ash, A Course In Commutative Algebra. Ch 3 Valuation Rings, ст. 4.
  2. Matsumura, теорема 9.2
  3. Якщо всі локалізації за максимальними ідеалами комутативного кільця R є редукованими (наприклад областями цілісності), то R теж є редукованим. Доведення: Припустимо x є ненульовим елементом в R і xn=0. Анігілятор ann(x) міститься в деякому максимальному ідеалі . Образ елемента x є ненульовим в локалізації кільця R за ідеалом оскільки в іншому випадку для деякого і належить анігілятору x, всупереч означенню . Тому локалізація R за не є редукованим кільцем.
  4. Kaplansky, теорема 168, pg 119.
  5. Matsumura 1989, p. 64
  6. Matsumura, Commutative algebra, pg. 125.
  7. Matsumura, Exercise 10.4
  8. Bourbaki,, Ch. VII, § 1, n. 2, теорема 1

Література

  • Дрозд, Ю. А. (2004). Вступ до алгебричної геометрії. Львів: ВНТЛ–Класика. ISBN 9667493539. (укр.)
  • Bourbaki. Commutative Algebra.
  • Gopalakrishnan, N. S. (1984). Commutative Algebra. Oxonian Press. с. 290.
  • Kaplansky, Irving (September 1974). Commutative rings. Lectures в Mathematics. University of Chicago Press. ISBN 0-226-42454-5.
  • Matsumura, Hideyuki (1989). Commutative ring Theory. Cambridge Studies в Advanced Mathematics (вид. 2nd). Cambridge University Press. ISBN 0-521-36764-6.
  • Matsumura, Hideyuki (1970). Commutative Algebra. ISBN 0-8053-7026-9.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.