ОККО

ОККО — мережа автозаправних комплексів в Україні. Власником мережі є АТ "Концерн Галнафтогаз".

ОККО
Тип бізнес
Галузь роздрібна торгівля нафтопродуктами
Гасло

Тільки так! Тільки ОККО! (до 2018)

ОККО. Завжди гарна ідея! (з 2018)
Засновано 1999
Штаб-квартира Львів, вул. Героїв УПА, 72
Ключові особи Антонов Віталій Борисович
Продукція нафто-газова
Співробітники близько 10 тис.
www.okko.ua
 ОККО у Вікісховищі

Станом на січень 2021 року, налічує 413 АЗК, 27 ресторанів, 11 нафтобаз, газонаповнювальну станцію на Львівщині та 19 стаціонарних та мобільних лабораторій контролю якості .[1][2]

Історія

Перша АЗС ОККО відкрилась у 1999 році в Стрию на Львівщині, а перший великий автозаправний комплекс ОККО з великим магазином, кафе та портальною автомийкою запрацював 2000 року у Львові, по вул. Зеленій.[3]

У 2002 році мережа налічує вже 55 АЗК, перша заправка бренду відкрита у столиці.

2006 року відкрито перші два великі трасові комплекси ОККО — у Калинівці під Києвом та в Чопі на Закарпатті, які стали найбільшими автозаправними комплексами в Україні.

Почала працювати перша мобільна лабораторія для контролю якості нафтопродуктів.[4]

Стела з цінниками АЗС «ОККО»

У 2007 році в Бурштині Івано-Франківської області відкрилася перша АГНКС ОККО (реалізація стиснутого газу).[5]

У мережі автозаправних комплексів ОККО запрацював перший ресторан швидкого обслуговування "A la minute" у м. Сколе, Львівської області.[6]

Виведено на ринок новий вид пального преміум класу — Pulls 95. Частка ринку мережі зросла до 7,1% — 3 місце в Україні.

2009 рік: Стартувала програма лояльності для постійних клієнтів Fishka.

У Львові відкрилися перші магазини під торговою маркою "Tobi" поза межами АЗК. ОККО займає 9,3% роздрібного ринку нафтопродуктів України.

З 2009 року одним з акціонерів компанії став Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

2010 рік: Виведено на ринок новий вид дизельного пального преміум класу від ОККО — Pulls Diesel.

2011 рік: Відкрито перший ресторан італійського формату "Pasta Mia" та перший АЗК ОККО на Донеччині.

Діяльність мережі ОККО зосереджена в усіх 24-х областях України та АР Крим. Частка мережі ОККО на роздрібному ринку нафтопродуктів України становить 13,6%.

2012 рік: Мережа АЗК під брендом ОККО розширилася до більш як 360 об'єктів. Компанія зміцнила свої позиції у східних та південних регіонах України. Розпочалося масштабне оновлення дизайну автозаправних комплексів.

На АЗК ОККО у Києві встановлено перший в Україні пристрій для підзарядки електромобілів.[7]

За 2013 рік мережа ОККО наростила кількість брендових АЗК більш як на 10% та зросла до 400 об'єктів, а свою ринкову частку – до понад 15%.

2014 рік: Мережа ОККО налічує понад 400 автозаправних комплексів, 32 ресторани A la minute, 8 закладів Pasta Mia і мережу кафе Hot Cafe.

Компанія разом із партнерами проводить фотоконкурс "Україна в об'єктиві".[8] За підсумками конкурсу була видана фотокнига.

2015 рік: У Києві відкрито перший ресторан паназійської кухні Meiwei на автозаправному комплексі на вул. Новокостянтинівській.[9]

2016 рік: Мережа поповнилася трьома заправками нового формату – автономними станціями, які заправляють суто скрапленим газом.

Компанія стала ініціатором низки законодавчих ініціатив, які удосконалили адміністрування податків у сфері паливної роздрібної торгівлі й забезпечили додаткові надходження до державного бюджету.[10]

У складі компанії створено новий структурний підрозділ – "ОККО Агротрейд", який забезпечує українських аграріїв матеріально-технічними ресурсами – пальним, мінеральними добривами, енергоносіями, фінансами тощо.[11]

2017 рік: Впроваджено сервіс OKKO Pay, який дає змогу водіям заправлятися й розраховуватися за пальне безпосередньо біля паливороздавальної колонки (ПРК), не звертаючись до каси.[12]

На даху двох АЗК – у Києві та Чернівцях – встановлено компактні сонячні електростанції, які здатні продукувати електроенергію як для власних потреб компанії, так і для продажу на енергоринок за "зеленим тарифом". Інвестиції перевищили 2 мільйони гривень.[13][14]

У Хмельницькій, Рівненській та Вінницькій областях компанія відкрила 3 власних склади для зберігання мінеральних добрив.

Започатковано два нові формати – міський ресторан паназійської кухні Meiwei та ресторан A la minute у концепції "Хліб та м'ясо".

У кафе на АЗК мережі з'явилися теплові вітрини, де клієнт може сам обирає гарячу страву чи повноцінний обід.

2018 рік: Компанія змінює маркетингове позиціонування та впроваджує нову місію – "Щоб в Україні втілювалось у життя більше хороших ідей!".[15]

В Києві відкрито найвищий в Україні автозаправний комплекс. Об'єкт розміщується на кількох рівнях у центрі великої транспортної розв'язки й одночасно обслуговує дві магістральні автомобільні дороги, які перетинаються на різній висоті.[16]

Введено в експлуатацію найбільшу в Західній Україні базу для зберігання скрапленого газуЗолочівську газонаповнювальну станцію (Львівська обл.) Інвестиції склали 4,6 млн USD. Резервуарний парк ГНС – 2 000 м3. Цих потужностей вистачає, щоб покривати операційні потреби самої компанії, а також брати на зберігання ресурс від сторонніх замовників.[17][18]

Завершено проєкт з повної модернізації очисних споруд нафтобази у Львові, що суттєво зменшило навантаження на очисні споруди міста. Вартість проєкту – 7 млн грн.[19]

Відкрито 1 новий ресторан та фудкорт мережі Meiwei в Києві[20].

У 2019 році відкрито 4 нових і реконструйовано 34 діючих автозаправних комплекси, встановлено 18 нових газових модулів[21] та 16 парових вітрин зі стравами паназійської кухні на АЗК[22].

Компанією завершено будівництво другої черги бази для зберігання нафтопродуктів у Житомирській області (с. Черняхів). В результаті ємність резервуарного парку зросла з 4 до 10 тисяч кубометрів. У проєкт інвестовано понад 10 мільйонів гривень[23].

Відкрито дві нові сучасні лабораторії для контролю якості скрапленого газу. Перша – працює у складі Золочівської газонаповнювальної станції (Львівська обл.), яку компанія ввела в експлуатацію у 2018 році. Друга – розміщена на території ГНС у Бородянці (Київська обл.). В облаштування лабораторій та закупівлю імпортного обладнання інвестовано понад 10 мільйонів гривень. Обидві лабораторії пройшли державну акредитацію на відповідність вимогам ДСТУ EN/ IEC 17025:2006 у Національному агентстві України з акредитації [24].

На будівлі центрального офісу компанії у Львові змонтовану найбільшу в Західній Україні фасадну сонячну електростанцію потужністю до 200 тис. кВт/год на рік. По фасаду 7-поверхової будівлі та на даху розміщено майже 1000 панелей загальною площею поверхні 1620 м2. Інвестиції склали понад 10 мільйонів гривень[25].

5 вересня у Львові за адресою вул. Героїв УПА, 72, відкрито ресторанний заклад нового формату Food Garage, в якому пропонуються страви від усіх трьох ресторанних брендів компанії – A la Minute, Pasta Mia i Meiwei. Food Garage розрахований на обслуговування до 120 клієнтів одночасно.

Станом на кінець 2019 року на 334 автозаправних комплексах мережі ОККО було відкрито поштові міні-відділення компанії Meest Express[26].

Упродовж 2020 року у мережі АЗК ОККО відкрилося 11 автозаправних комплексів: 7 із них — новозбудовані об’єкти, а 4 — комплекси, де проведено капітальну реконструкцію на місці старих заправок. За цей же період компанія встановила 16 нових модулів для відпуску скрапленого газу. Крім того, компанія оновила у новому сучасному форматі зовнішній вигляд і торгові зали на 45 АЗК мережі. Загалом у ці роботи компанія інвестувала понад 500 мільйонів гривень [27].

Упродовж року Міжнародна фінансова корпорація та ЄБРР відкрили компанії ОККО кредитні лінії у розмірі 35 млн USD кожна [28][29].

В січні 2021 року ОККО офіційно підтвердила факт придбання Херсонського нафтоперевалювального комплексу [30].

Програма лояльності

З 2009 року в мережі ОККО діє програма лояльності FISHKA[31], суть якої в тому, що клієнти накопичують бали за придбані товари й послуги, а потім можуть обміняти ці бали на винагороди[32]. У 2013 році програма вийшла на рівень загальнонаціональної[33].

Станом на 2021 рік понад 6,2 мільйонів українців є власниками картки Fishka.

Супутні бренди

Колишній логотип компанії

A la minute, Pasta mia, Hot-café. Мережа закладів харчування у дорозі, до складу якої входять ресторани A la minute, Pasta Mia й більше 400 кафе Hot café. При цьому у форматі A la minute представлена європейська кухня в цілому, а ресторани Pasta Mia роблять чіткий акцент на італійських стравах Бренд Hot café – це всеукраїнська мережа кав'ярень та кавових куточків на АЗК ОККО.

Tobi. Під брендом Tobi працюють магазини супутніх товарів на АЗК ОККО, а також група придомних магазинів у Вінницькій і Львівській області. Tobi – класичний зразок АЗС-ритейлу, чий асортимент формується в першу чергу під потреби автомандрівників.

TFC. Центр паливних випробувань TFС, до якого входить 19 стаціонарних і мобільних лабораторій, 2 газових лабораторії, що здійснюють контроль якості нафтопродуктів та паливо-мастильних матеріалів у мережі ОККО. Лабораторії випробувального центру забезпечені сучасним високоточним обладнанням виробництва США, Японії, Австрії, Німеччини, Великої Британії. 2014 року усі лабораторії TFC успішно пройшли акредитацію за європейським стандартом ISO/IEC 17025:2006 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій». У 2018 році лабораторії центру TFC пройшли планову процедуру акредитації в Національному агентстві з акредитації України на відповідність вимогам ДСТУ ISO/EC "Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій".

Meiwei. Мережа ресторанів та фудкортів із швидкою паназійською їжею. Більшість страв тут готується за декілька хвилин безпосередньо після замовлення, тому максимальна швидкість процесу заощаджує час і дозволяє отримати страву без втрати якості продуктів.

Проєкти КСВ

У травні 2007 року "Концерн Галнафтогаз" приєднався до Глобального договору ООН в Україні, офіційно заявивши про свою підтримку 10-ти принципів у сфері прав людини, трудових відносин, охорони довкілля і боротьби з корупцією.[34]

2008 рік: "Концерн Галнафтогаз" приєднався до Декларації "Go Green!" Представництва Глобального договору ООН в Україні. Розпочато впровадження принципів "зеленого офісу" в компанії.[35][36]

Цього ж року прийнято рішення про впровадження принципів безбар'єрності (доступності об'єктів громадського призначення для людей з інвалідністю) на усіх новозбудованих та реконструйованих АЗК мережі ОККО.

В січні 2014 року на АЗК ОККО у Львові було встановлено перший контейнер для збору збору вживаних речей [37]. Станом на кінець 2020 року їх в мережі діяло вже 30 у 7 містах — Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, Маріуполі та Запоріжжі [38]. Сюди можна приносити вживаний, непотрібний одяг, взуття, книги та постіль які йдуть безпритульним, мешканцям інтернатів та геріатричних закладів, пацієнтам госпісів у ряді областей України. ОККО реалізує благодійну ініціативу спільно з громадськими організаціями "Емаус-Оселя", "Україна без меж", "Добрий самарянин" та "Помагаєм". Адреси діючих на сьогодні контейнерів можна подивитись на сайті компанії.

У 2018 року у Львові розпочато спільний проєкт з дитячим навчально-реабілітаційним центром "Джерело" зі збору макулатури на автозаправних комплексах мережі. Усі кошти, отримані за зібрану вторсировину, спрямовані на реабілітацію 300 дітей-вихованців центру.[39]

У березні 2020 року компанія ОККО долучилася до ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та профінансувала 50 000 перевезень медичних працівників: 20 тис. через сервіс Uber, 20 тис. — Uklon та 10 тис. через Bolt [40].

В липні 2020 року ОККО разом із благодійним фондом "Рідні" передала 8 апаратів штучої вентеляції легень (ШВЛ) передали у 1-шу Міську клінічну лікарню імені Князя Лева, у 5-ту Міську клінічну лікарню, 1-ий Пологовий будинок на вулиці Мечникова та у Стрийську Центральну районну лікарню [41].

Проєкт "Благаю, живи! Безпека на дорозі"

2014 рік: Спільно з ЄБРР розпочато проєкт "Благаю, живи! Безпека на дорозі". Перший етап проєкту був реалізований на автомобільній трасі М05 (Київ-Одеса).[42] Наприкінці року проєкт стає національним та компанія самостійно реалізовує нові етапи.

2017 рік: Стартував етап національного соціального проєкту "Благаю, живи! Безпека на дорозі", який висвітлював необхідність використання дитячих автокрісел. У рамках проєкту проведено 12 тренінгів у різних областях України на тему безпечних подорожей на автомобілі з дітьми, запущено серію навчальних відеосюжетів про особливості використання дитячих автокрісел, проведено активації у соціальній мережі тощо.[43][44]

У січні-березні 2018 року в рамках проєкту "Благаю, пристебнись" проведено акцію "Здай заглушку – обери життя".[45] Її результатом стало виготовлення арт-об'єкта – автомобільного крісла у натуральну величину, яке покликано закцентувати увагу водіїв та пасажирів на необхідності постійного використання ременів безпеки.[46] Арт-об'єкт мандрував Україною та був представлений у сервісних центрах МВС у 5 містах.[47]

У 2019 році ОККО в рамках проєкту "Благаю, не відволікайся!" закликала водіїв та пішоходів відмовитися від використання смартфонів та інших ґаджетів під час дорожнього руху. 30 автозаправних комплексів були задіяні упродовж лютого-березня у Києві, Львові, Харкові, Дніпрі, Одесі та на автошляху Одеса-Київ. Клієнти АЗК проходили спеціально розроблений VR-тесту який наочно показував, до яких наслідків може призвести листування, зйомки сторіз та серфінг в інтернеті учасників дорожнього руху. Усього 3,9 млн українців взяли участь в проєкті, долучившись до активації у соціальних мережах, на сайті компанії та пройшли VR-тест.[48]

2020 рік був присвячений темі безпеки на дорозі у темний період доби, що отримала назву "Благаю, світись!". За даними статистики Національної поліції України за 2019 рік - внаслідок ДТП загинуло 3454 людини, а 40% з них – з причини наїзду на пішохода[49]. Зменшити цю цифру можна завдяки сітловідбивальним елементам, що знижує ризик наїзду авто у 6 разів[50]. Кампанія була розділена на два етапи: в рамках першого у – на будівлі Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського було показано лазерну проєкцію соціального ролика, де розповідалось, як світловідбивачі рятують життя[51]. Другий етап проєкту – національна олімпіада серед учнів, що знімали соціальні ролики про важливість використання світловідбивних елементів[52].

Досягнення

АЗК ОККО в Чопі увійшов до Книги рекордів України, як найбільша АЗС України за територією та за кількістю сервісів.

2009 року АЗК ОККО в Інкермані (АР Крим) став найбільшим за площею в Україні (3,3 га). Розмір зумовлений тим, що на комплексі, окрім паливно-роздавальних колонок, функціюють модуль зрідженого газу та пункт заправки скрапленим газом[53].

Один із нововідкритих автозаправних комплексів (с. Гатне, траса "Одеса-Київ") було визнано кращою заправкою СНД у липні 2013 року.

2014 рік: Компанія піднімається на 126 місце у топ-500 компаній Центральної і Східної Європи, який щорічно готує консалтингова компанія Deloitte.[54]

Новий брендинг упродовж 2019 року здобуває 2 нагороди престижного міжнародного конкурсу Red Dot Design Awards 2018: Best of the Best та гран-прі в номінації "Комунікаційний дизайн"[55].

2019 рік: У рамках 7-го HR Wisdom Summit, що організовують бюро "Ekonomikа +", Delo.ua" та проєкт "ТОП-100. Рейтинги найбільших", мережа АЗК ОККО відзначена в ТОП-10 в номінації «Бренди роботодавця» і в окремій номінації «HR -лояльність»[56].

За версією журналу "Фокус" увійшла у трійку найкращих роботодавців України у сфері ритейлу[57].

Довгостроковий проєкт компанії щодо підвищення рівня безпеки на дорогах України "Благаю, живи! Безпека на дорозі" включено бізнес-виданням "Власть денег" до топ-20 кращих програм КСВ[58].

У рейтингу "Delo.ua" під назвою "ТОП-100. Рейтинги найбільших" мережа АЗК ОККО увійшла одразу у три різні категорії – найбільших платників податків, стійкого розвитку та репутації та тих, що приділяють велику увагу сталому розвитку[59].

В серпні 2020 року бізнес/медіа бюро еkonomika+ випустило спеціальний номер журналу "ТОП-100. Рейтинги крупнейших", де компанія ОККО була представлена одразу в трьох рейтингах - "ТОП кращих КСВ-проєктів", "Кращі роботодавці країни" та "ТОП-30 найкращих HR-директорів України"[60][61][62].

У січні 2021 року журнал Forbes Україна оприлюднив рейтинг кращих роботодавців країни за результатами 2019 року. Компанія ОККО посіла 39 місце в рейтингу [63].

Цікаві факти

Після окупації Криму військами Російської федерації в 2014 році АЗС «ОККО» продовжили свою діяльність на півострові та перейшли на закупку російського пального внаслідок чього встановили ціни на пальне значно нижчі, ніж в інших регіонах України. [64]

В 2018 році Віталій Антонов заявив:

"З 2014 року наша компанія не працює на тимчасово окупованих територіях і жодних контактів з такими структурами, як "ДНР" і "ЛНР" не має. Щодо Республіки Крим, то там наші заправні станції експлуатуються трудовим колективом, який у нас працював більше 10 років. Вони продовжують на них працювати, але без нашого бренду (автозаправні станції мережі ОККО - ред.). Вони їх орендують і за гроші, які заробляють, годують свої сім'ї. Це наші українці. Вони підтримують у належному стані це майно, яке сьогодні волею долі на цих територіях", - Віталій Антонов.[65][66][67]

В листопаді 2019 року мережа ОККО прийняла рішення розірвати стосунки з ТОВ "Гуель Парк" та відмовитись від пропозиції спорудження АЗК на перетині вулиць Ревуцького та Ахматової в м. Києві. Було розпочато роботи з демонтажу всіх елементів бренду ОККО. Компанія офіційно заявила, що не має відношення до забудови й не несе відповідальності за ті дії, які у майбутньому компанія-забудовник та орендар земельної ділянки буде проводити на цій території.[68]

Посилання

Примітки

  1. http://oilers.org.ua/uk/2019/04/19/vitayemo-okko-z-20tirichcham/
  2. О нас - OKKO. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  3. Ославський, Богдан (2017). 10 успішних українських брендів. Дискурсус.
  4. У «Концерні Галнафтогаз» запрацювала мобільна лабораторія контролю якості нафтопродуктів. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  5. Консолідована виручка “Концерну Галнафтогаз” у 2007 році за українськими стандартами фінансової звітності склала 4 126,3 млн. грн.. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  6. Смачно і швидко. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  7. Перший в Україні пристрій для підзарядки електромобілів встановлено на АЗК «ОККО». www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  8. Фотомистецтво, що об’єднує Україну, – нова ініціатива мережі «ОККО». www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  9. Кухня Азії з драйвом: мережа «ОККО» презентує новий ресторанний проект MEIWEI. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  10. Нефінансовий звіт компанії ОККО. 06.02.2020.
  11. «ОККО Агротрейд» – новий бізнес-напрямок «Концерну Галнафтогаз». www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  12. Новый сервис от «ОККО» и Mastercard: оплачивайте топливо на колонке, не подходя к кассе. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  13. Мережа «ОККО» відкрила у Чернівцях найсучаснішу на Буковині заправку. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  14. АЗК «ОККО» вироблятимуть сонячну електроенергію. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  15. ОККО змінюється: комплекси мережі стають місцем для ідей. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  16. Мережа ОККО відкрила найвищий автозаправний комплекс в Україні. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  17. Хранитель спокойствия. enkorr.ua (ru-RU). Процитовано 6 лютого 2020.
  18. Мережа ОККО відкрила найбільшу в Західній Україні базу для зберігання скрапленого газу. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  19. ОККО запустить модернізовані очисні споруди на своїй нафтобазі у Львові. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  20. «ОККО» представила перший ресторан за межами АЗК – паназійський Meiwei. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  21. Мережа ОККО встановила 18 нових газових модулів. www.okko.ua. Процитовано 28 лютого 2020.
  22. Паназійська кухня на АЗК ОККО. www.okko.ua. Процитовано 28 лютого 2020.
  23. Потужності Черняхівської нафтобази ОККО збільшено у 2,5 рази. www.okko.ua. Процитовано 28 лютого 2020.
  24. Мережа ОККО інвестувала понад 10 мільйонів гривень у контроль якості скрапленого газу. www.okko.ua. Процитовано 28 лютого 2020.
  25. У Львові встановили найбільшу в Західній Україні фасадну сонячну електростанцію. Фото. tvoemisto.tv. Процитовано 28 лютого 2020.
  26. У мережі ОККО розпочав роботу поштовий сервіс. www.okko.ua. Процитовано 28 лютого 2020.
  27. www.okko.ua https://www.okko.ua/okko-investuvala-u-rozbudovu-merezhi Пропущений або порожній |title= (довідка). Процитовано 5 лютого 2021.
  28. ОККО получила долгосрочный кредит 35 млн долларов от Международной финансовой корпорации. delo.ua (рос.). Процитовано 5 лютого 2021.
  29. ОККО договорилась с ЕБРР об открытии кредитной линии на $35 млн. inventure.com.ua (рос.). Процитовано 5 лютого 2021.
  30. ОККО официально заявила о покупке Херсонской нефтеперевалки, планирует вложить в модернизацию до $3 млн. Интерфакс-Украина (рос.). Процитовано 8 лютого 2021.
  31. В мережі «ОККО» стартувала програма лояльності для постійних клієнтів FISHKA. www.okko.ua (укр.). Процитовано 17 серпня 2020.
  32. Правила участі. myfishka.com. Процитовано 17 серпня 2020.
  33. Програма FISHKA розширить коло учасників. www.okko.ua (укр.). Процитовано 17 серпня 2020.
  34. "Концерн Галнафтогаз" долучився до Глобального Договору ООН. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  35. «Концерн Галнафтогаз» приєднався до інформаційно-просвітницької кампанії ООН в Україні «Go Green!». www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  36. "Зеленый офис": Эко-проекты прорастают в Украине. ubr.ua. Процитовано 28 лютого 2020.
  37. www.okko.ua https://www.okko.ua/na-azk-okko-u-lvovi-vstanovleno-konteyner-dlya-zboru-vzhivanikh-rechey Пропущений або порожній |title= (довідка). Процитовано 5 лютого 2021.
  38. www.okko.ua https://www.okko.ua/okko-zibraly-400-tonn-vzhyvanyh-rechey Пропущений або порожній |title= (довідка). Процитовано 5 лютого 2021.
  39. ОККО та центр «Джерело» розпочали у Львові благодійний збір макулатури на заправках. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  40. ОККО профінансує 50 000 перевезень медпрацівників через сервіси UBER, UKLON ТА BOLT. www.okko-group.com.ua. Процитовано 5 лютого 2021.
  41. Zaxid.net. БФ Рідні разом з партнером ОККО Group передали лікарням Львова та області апарати ШВЛ. ZAXID.NET (укр.). Процитовано 5 лютого 2021.
  42. Досвід проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі» може бути застосований по всій Україні. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  43. «Благунчики» з ОККО закликають пристебнути паски безпеки. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  44. ОККО і Traffic Challenge завершили перший етап тренінгів для відповідальних батьків в рамках проекту «Благаю, пристебнися!». www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  45. Здай заглушку – обери життя: ОККО оголошує про старт всеукраїнської акції (ОНОВЛЕНО). www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  46. Благаю тебе, пристебнися - OKKO. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  47. У сервісному центрі МВС Львова з’явилося водійське крісло із автомобільних заглушок. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  48. www.okko.ua https://www.okko.ua/merezha-okko-rozpochala-noviy-etap-sotsialnogo-proektu-blagayu-zhivi-bezpeka-na-dorozi Пропущений або порожній |title= (довідка). Процитовано 5 лютого 2021.
  49. У ДТП в Україні в 2019-му загинули понад 3,4 тисячі людей – поліція. Радіо Свобода (укр.). Процитовано 5 лютого 2021.
  50. Головне управління ДСНС у Рівненській області. m.facebook.com. Процитовано 5 лютого 2021.
  51. www.okko.ua https://www.okko.ua/u-kyevi-pokazaly-lazernu-proyekciyu-socialnogo-rolyka-pro-bezpeku-na-dorozi Пропущений або порожній |title= (довідка). Процитовано 5 лютого 2021.
  52. www.okko.ua https://www.okko.ua/socialni-roliki-pro-vazhlivist-svitlovidbivachiv Пропущений або порожній |title= (довідка). Процитовано 5 лютого 2021.
  53. АЗК «ОККО» в Інкермані – найбільший в Україні. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  54. «Концерн Галнафтогаз» втретє увійшов до ТОП-500 найбільших компаній Центральної та Східної Європи. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  55. Брендинг ОККО від агенції Banda Agency визнали на міжнародному рівні. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  56. ОККО в топ кращих роботодавців України. www.okko.ua. Процитовано 28 лютого 2020.
  57. Лучшие работодатели в ритейле Украины: Фокстрот, Brocard, ОККО. Асоціація рітейлерів України (ru-RU). 4 грудня 2019. Процитовано 28 лютого 2020.
  58. Компанія ОККО увійшла в ТОП-20 компаній-лідерів корпоративної соціальної відповідальності в Україні. www.okko.ua. Процитовано 28 лютого 2020.
  59. Компанія ОККО тричі увійшла до рейтингів ТОП-100 видання Delo.ua. www.okko.ua. Процитовано 28 лютого 2020.
  60. Корпоративная марка: список лучших КСО-проектов. delo.ua (рос.). Процитовано 17 серпня 2020.
  61. Журнал "ТОП-100. Рейтинги крупнейших" представляет рейтинг лучших работодателей Украины. delo.ua (рос.). Процитовано 17 серпня 2020.
  62. 30 лучших HR-директоров Украины по версии "ТОП-100. Рейтинги крупнейших". delo.ua (рос.). Процитовано 17 серпня 2020.
  63. www.okko.ua https://www.okko.ua/okko-uvijshla-u-top-50-krashih-robotodavciv Пропущений або порожній |title= (довідка). Процитовано 5 лютого 2021.
  64. Як працюють АЗС в Криму
  65. Заправки ОККО в Криму орендують колишні співробітники — керівництво компанії. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 6 лютого 2020.
  66. Офіційна позиція «Концерну Галнафтогаз» щодо обшуків Службою безпеки України. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  67. Кримінальне провадження проти ОККО закрито. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
  68. ОККО та місцеві мешканці дійшли згоди щодо АЗС на Ревуцького (м.Київ): компанія більше не має відношення до об'єкту. www.okko.ua. Процитовано 6 лютого 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.