Вагінальний секс

Вагіна́льний (проникаючий) секс (англ. vaginal intercourse, vaginal sex, sexual intercourse; copulation), коїтус (лат. coitus), також пенісо-вагінальний секс, пенетративна практика[джерело?] — вид статевого акту, коли у вагіну партнерки для задоволення, репродукції чи обох з них вводяться певні об'єкти: ерегований пеніс, фалопротез (у випадку тривалих проблем з потенцією або у зв'язку з ампутацією пеніса), фалоімітатор чи вібратор (в рамках лесбійської сексуальної практики). Вагінальний секс є єдиним видом статевого акту, здатним виконувати репродуктивну функцію. При потраплянні сперми у вагіну можливе зачаття (див. Контрацепція). ХПСШ передаються незалежно від еякуляції та тривалості статевого акту (див. Безпечний секс).

Частина серії
Жіноче здоров'я
Портал Проєкт Стиль
Вагінальний секс чоловіка й жінки. Кацусіка Хокусай.

Безпека

Механіка та оргазм

Анатомічна схема вагінального сексу в уявленні Леонардо да Вінчі.

Вагінальний секс супроводжується фрикціями (зворотно-поступальним рухом пеніса чи фаллопротеза у вагіні) завдяки тазовим рухам одного(-ієї) чи обох партнерів(-ок).

Стимуляція пеніса досягається за рахунок скорочення вагінальних м'язів; стимуляція вагіни — тиском пеніса чи протеза на багаті збуджені ніжки клітора і частково його голівку, а також стимуляції точки G[перевірити]. Під час оргазму чоловік еякулює.

Взаємна і одночасна стимуляція геніталій (при класичному гетеросексуальному проникненні) за однакового рівня збудження приводить партнера і партнерку до оргазму.

За статистикою[джерело?], чоловіки зазвичай легше за жінок досягають оргазму при проникаючому сексі. Серед причин цього:

  • Недостатнє сексуальне збудження жінки. Через культуру зґвалтування та поширену в ній фіксацію на чоловічому задоволенні, тривалі традиції ігнорування жіночої згоди та табуювання жіночої сексуальності, а також те, що жіноче збудження менш помітне за чоловіче, сексуальній прелюдії (завдяки якій жінка має змогу увійти в вагінальний контакт згідно з фізіологічним циклом сексуальних реакцій людини, часто приділяється замало часу. Через це партнерка витрачає час безпосереднього контакту на досягнення оптимального збудження, якого партнер досяг до початку фрикцій, і, відповідно, знаходиться у фазі «плато», коли чоловік досягає фази оргазму. Ознаки достатнього збудження жінки (готовності до сексуальної взаємодії) гомологічні такому у чоловіка: ерекція та зволоження геніталій (ерегований клітор є анатомічним гомологом пеніса, а вагінальна секреція аналогічна виділенню смегми)[джерело?].
  • Відсутнє або недостатнє збудження партнерки через випадки нонконкордантності (невідповідність реального збудження реакції геніталій: наприклад, ерекція клітора та виділення вагінального секрету при відсутності сексуального збудження)[джерело?].
  • Недостатня стимуляція клітора через анатомічні особливості (занадто велику відстань між уретрою та голівкою клітора)[джерело?].
  • Відсутність стимуляції прямої голівки клітора (частина жінок[скільки?] досягають оргазму з залученням стимуляції голівки)[джерело?].
  • Брак стимуляції ерогенних зон, бідність сексуальних практик та поз (обмеження сексуальної взаємодії лише генітальним контактом)[джерело?].
  • Вплив суспільних обмежень жіночої сексуальності (таких як табуювання жіночої сексуальності, завищені вимоги до жіночого тіла (фетшеймінг, культ молодості), порностандарти, менструальні табу), внаслідок яких тривожність жінки щодо «належного» вигляду та поведінки блокує спонтанність її сексуального імпульсу[джерело?].
  • Брак комунікації про заходи безпеки, контрацепцію (а тим паче відсутність контрацептивів), плановані сексуальні практики, та спричинене ними психологічне напруження (страхи вагітності, сексуального насильства, ситуації нерівності та домагань, відсутність змоги дати повноцінну згоду)[джерело?].

Якісному і своєчасному жіночому оргазму сприяє повноцінна прелюдія, урізноманітнення форм сексуальної активності (наприклад, кунілінгус і мастурбація, пряма стимуляція голівки клітора) та чітка комунікація сексуальної активності (отримання чіткої і недвозначної згоди на секс, обговорення бажаних та небажаних сексуальних практик укріплює атмосферу безпеки — базис розвитку та реалізації сексуального збудження)[джерело?].

Див. також

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.