Жіноча фігура
Жіноча фігура або форма жіночого тіла (англ. Female body shape, female figure) — сукупний продукт жіночої скелетної структури і кількості, розподілу та якості м'язів і жиру в тілі. Як і з більшістю фізичних рис, існує широкий спектр нормальних форм жіночого тіла.
Хоча більшість жіночих фігур, як правило, вужчі в талії порівняно з грудною кліткою і стегнами. Груди, талію та стегна називають точками перегину, і коефіцієнти їх окружностей використовують для визначення основних параметрів фігури.
Культури століттями фокусувались на жіночому тілі як джерелі естетичного задоволення, сексуального потягу, фертильності та репродукції, об'єктивуючи його сексуально і соціально. Детально дебатували "ідеальну" фігуру, причому культури та епохи часто висували взаємовиключні критерії.
Чинники формування фігури
Гормони
Естрогени чинять сильний фемінізуючий вплив на організм і стимулюють формування жіночої фігури.
Типи фігури
Незалежно від відсотку вмісту жиру, ваги або ширинних окружностей форми жіночого в деяких західних культурах класифікують в одну з чотирьох елементарних геометричних фігур. При цьому слід враховувати дуже широкий діапазон реальних розмірів в межах кожної форми:
Банан ([]): талія, стегна і бюст свіввідносяться в межах 9 дюймів. Жир розподіляється переважно в живіт, сідниці, груди і обличчя.
Яблуко (V): плечі ширші за стегна, тонкі ноги/стегна, живіт і груди більші порівняно з іншою частиною тіла. Жир розподіляється головним чином у живіт, груди та обличчя.
Груша, ложка, дзвін (/\): Із збільшенням відсотка жиру в організмі він розподіляється навколо талії і у верхній частині живота.
Пісочний годинник (X): стегна та груди майже однакового розміру, талія вузька. Розподіл жиру, як правило, навколо верхньої і нижньої частин тіла[1].
Примітки
- McCormack, Helen (21 листопада 2005). The shape of things to wear: scientists identify how women's figures have changed in 50 years. The Independent. UK. Архів оригіналу за 5 липня 2008. Процитовано 15 червня 2017.