Єпархії Української православної церкви (Московського патріархату)
Єпархії Української православної церкви (Московського патріархату)[1] — це церковно-адміністративні одиниці Української православної церкви, місцеві (помісні) церкви[2], що очолюються єпархіальними архієреями (єпископами, архієпископами, митрополитами) й об'єднують єпархіальні установи, благочиння, парафії, монастирі, подвір'я (подвор'я), духовні навчальні заклади, братства, сестринства, місії[3]. Станом на травень 2018 року Українська православна церква налічує у своєму складі 53 єпархії[4].
Список
Див. також
Посилання
- Офіційний сайт УПЦ (МП)
- Болховітінов Євгеній, митрополит. Вибрані праці з історії Києва. — К.: Либідь, 1995. — 488 с. — ISBN 5-325-00282-1
Примітки
- У статті на позначення Української православної церкви у єдності з Московським патріархатом застосовується її офіційна назва — Українська православна церква (Українська Православна Церква), УПЦ або Київська митрополія.
- Богословський термін «τοπικη εκκλεσια» буквально перекладається як «місцева церква» й означає громаду віруючих певної місцевості, що очолюється єпископом (тобто приблизно відповідає єпархії). Існує церковнослов'янська традиція передавати термін як «помісна церква», хоч такий варіант у російській традиції застосовується зазвичай до автокефальних Церков.
- Статут про управління Української Православної Церкви Архівовано 12 серпня 2010 у Wayback Machine..
- Українська Православна Церква: єпархії (офіційний сайт)
- Утворена у 1795 році Брацлавська і Подільська єпархія з того часу мала різні межі та назви. Її центр до 1954 року знаходився у Кам'янці-Подільському. Заново утворена у 1945 році єпархія (її історія перед 1945 роком недосить досліджена) мала назву (Кам'янець)-Подільська і Проскурівська. У 1954 році (до 300-річчя Переяславської Ради) місто Проскурів було перейменовано на Хмельницький, і єпархія у 1955 отримала назву Хмельницька. З того часу її центр розташований у Хмельницькому. 22.VI.1993 була утворена Кам'янець-Подільська єпархія, а 31.V.2007 — Шепетівська.
- Собори УПЦ
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.